arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۲۴۰۴
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۴۸ : ۱۱ - ۰۷ فروردين ۱۳۹۰

رتبه ایران در مصرف دارو و مراجعه به پزشک

ایران به لحاظ مصرف دارو و مراجعه به پزشک جزو 20 کشور نخست دنیا بوده و در آسیا بعد از چین مقام دوم را داراست.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
ایران به لحاظ مصرف دارو و مراجعه به پزشک جزو 20 کشور نخست دنیا بوده و در آسیا بعد از چین مقام دوم را داراست.
 
به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از وب دا، دفتر آموزش و ارتقاء سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد علت مراجعه 5 درصد افراد به مراکز درمانی و بیمارستان‌ها، عوارض دارویی است و همچنین 10 درصد عوارض دارویی ناشی از حساسیت به داروهاست.

این گزارش می‌افزاید: ویژگی بارز فرهنگ دارویی در ایران، مصرف بیش از اندازه داروهای تزریقی است. طبق آمارها، سرانه مصرف داروهای تزریقی در ایران حدود 11/4 درصد بوده و این رقم 4 برابر سرانه مصرف این قبیل داروها در جوامع در حال توسعه است.

دفتر آموزش و ارتقاء سلامت همچنین اعلام کرد، تحقیقات انجام شده در کشور نشان می‌دهد 10 تا 15 درصد داروها در ایران بدون مشورت با پزشک و به طور خودسرانه مصرف می‌شوند و در بین داروها، داروهای مسکن و آنتی‌بیوتیک‌ها بیشترین میزان مصرف خودسرانه را تشکیل می‌دهند. این وضعیت باعث شده 10 تا 20 درصد علت بستری شدن بیماران در مراکز درمانی ناشی از عوارض دارویی باشد.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
يك مسلمان ايراني
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۳:۰۸ - ۱۳۹۰/۰۱/۰۷
0
0
اي كاش اعلام مي كردند در كدامين كشور دنيا در امد يك پزشك متخصص در ماه حدود 20000000 توما و يك قاضي يا استاد دانشگاه يا استاندار حدود يك دهم ان است در كجاي دنيا يك پزشك براي دو دقيقه ويزيت 10000 تومان و يك فوق ليسانس اگر كار پيدا كند براي تدريس يكساعت حدود 4000 توما ميگيرد اين اختلاف طبقاتي كجايش اسلامي است چون نظام پزشكي اقاي صدر اصولگرا هستند ونفوذ در لايه هاي تصميم گيري دارند سلامت مردم بايد بخطر افتد بخدا فردا محاكمه دارد پيش خداوند متعال اگر وزير محترم بهداشت به اين اوضاع و احوال نرسد وتعرفه ها را كاهش ندهد
محمود
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۳:۲۸ - ۱۳۹۰/۰۱/۰۷
0
1
آقایون افتخار بکنند واقعاًجای تاسف است که به هر حال مردم از نظر روحی روانی مشکل دارند که به دکتر مراجعه می کنند! گرانی ،تورم ،بیکاری وهزار دردبی درمان دیگر مشکل جامعه ماست.
نظرات بینندگان