arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۲۴۴۱۴
تاریخ انتشار: ۲۲ : ۱۷ - ۱۴ شهريور ۱۳۹۴

ایرادهای انتخابات شوراها بر طرف شد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اصلاح قانون انتخابات شوارها مراحل نهایی را طی می کند، گفت: ایرادهای این انتخابات بعد از برگزاری چهار دوره مشخص و در کمیسیون برطرف شد.

محمدجواد کولیوند در گفت و گو با خانه ملت با بیان اینکه کمیسیون شوراها اصلاح قانون انتخابات شوراها را در دستور کار دارند، اظهار کرد:  نتایج مثبتی از این جلسات حاصل شده است و بعد زا ساعت ها بررسی کارشناسی در خصوص اشکالات، نیازهای مربوط به انتخابات شوراها مشخص شد.

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی گفت: با برگزاری 4 دوره انتخابات شوراها نواقص قانون انتخابات در این زمینه برای ما محرز شد و بر این اساس با حضور کارشناسان و مسئولان دولتی نسبت به رفع این نواقص جلساتی برگزار کردیم.   

اصلاح 50 ماده در کمیسیون

وی با بیان اینکه ضعف‌ها را در حد توان برطرف شد، اظهار داشت: تاکنون 50 ماده از طرح اصلاح قانونی انتخابات شوراها به تصویب اعضای کمیسیون رسیده و مراحل پایانی این امر در دستور کار قرار دارد.

کولیوند با بیان اینکه اصلاح این قانون تا سه هفته دیگر در دستور کار کمیسیون شوراها خواهد بود، تصریح کرد: پس از بسته شدن پرونده اصلاح قانون انتخابات شوراها  در نهایت گزارش کمیسیون به هیئت رئیسه برای طرح در صحن علنی و رای‌گیری نهایی تقدیم خواهد شد.

نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی گفت: در زمان بررسی نهایی در صحن علنی نیز اصلاحات دیگری از سوی همکاران اعمال خواهد شد تا مطمئن شویم انتخابات آینده شوراها با کمترین ایراد و اشکال برگزار می شود.
نظرات بینندگان