arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۲۴۵۲۳
تاریخ انتشار: ۰۸ : ۱۱ - ۱۵ شهريور ۱۳۹۴

٢٨شرور خطرناك مراسم‌های عروسي دستگير شدند

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
٢٨ شرور که با تشکیل یک باند میهمانان مراسم‌هاي عروسي را مي ترساندند و با چاقو و قمه، براي آنها مزاحمت ايجاد مي‌كردند، در يك عمليات بزرگ دستگير شدند.  اعضاي اين باند در يكي از شرارت‌هاي خود در مراسم عروسي، دست به قتل يكي از میهمانان عروسي زده بودند.

روز ٢٨ مرداد بود كه مراسم عروسی در شهرستان تایباد به ميدان جنگ تبديل شد. ميدان جنگي كه در آن چند شرور با میهمانان عروسي درگير شدند و چاقوكشي كردند. پايان اين جنگ و خونريزي، قتل یک جوان ٢٠ ساله بود و بعد از آن تبدیل شدن این مراسم به عزا؛ در این درگیری که در یکی از مجالس شادی این شهرستان اتفاق افتاد یک جوان به دلیل اصابت چاقو به ناحیه سینه به قتل رسید و سه جوان دیگر به‌شدت زخمی شدند.

پس از آن بود كه كارآگاهان جنايي شهرستان، تحقيقات خود را براي شناسايي عاملان اين درگيري مرگبار آغاز كردند و دستگیري این مردان خطرناك در دستور کار پليس قرار گرفت.

در حاليكه تجسس‌ها در اين باره ادامه داشت به ماموران پليس خبر رسيد كه باز هم درگيري خونين ديگري در يك مراسم عروسي رخ داده است. درگيري كه به مجروح شدن چند نفر با چاقو منجر شده بود. اما اين پايان تبهكاري‌هاي مردان خطرناك در مجالس عروسي نبود. آنها درست در زمانيكه تحت تعقيب پليس بودند با ايجاد مزاحمت‌های خیابانی به‌ویژه در محافل عروسی شرارت‌هاي خود را تكرار مي‌كردند. بنابراين با افزايش شكايت‌هاي مشابه این موضوع با حساسیت ویژه‌ای از طرف مسئولان قضایی تایباد دنبال شد که نتیجه این پیگیری منجر به دستگیری تعداد ٢٨ شرور در این رابطه شد.

فرمانده انتظامی تایباد با اعلام خبر دستگیری اين ٢٨ شرور و مخل نظم و امنیت توسط پلیس گفت: «این افراد مجرم که برای مردم ناامنی ایجاد کرده بودند با حکم مراجع قضایی روانه زندان شدند. درواقع آنها بیش از ٢٨ شرور و مخل نظم و امنیت نوامیس مردم بودند که در مجالس عروسی ایجاد مزاحمت و رعب و وحشت برای شهروندان و تالارهای عروسی در این شهرستان می‌کردند. بنابراين آنها از سوي پلیس شناسایی، دستگیر و پس از تشكيل پرونده تحویل دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان تایباد شدند و سپس به موجب قرار دادسرا روانه زندان شدند.»

وی ادامه داد: «این افراد به‌طور معمول با حضور در مجالس عروسی و در معابر عمومی برای میهمانان مزاحمت ایجاد می‌کردند و با استفاده از سلاح‌های سرد رعب و وحشت زيادي را در ميان مردم ايجاد مي‌كردند که با تلاش نیروهای انتظامی این مشکل رفع شد.»

سرهنگ روحی در ادامه با اشاره به ضرورت اقدامات فرهنگی خانواده‌ها و مراکز فرهنگی و آموزشی جوانان و نوجوانان، از مسئولان، متولیان فرهنگی، ائمه جمعه و رسانه‌های محلی خواست تا در ایجاد فضای مناسب فرهنگی نسبت به آشنایی جوانان با مبانی دینی و حقوق اجتماعی تلاش کنند.

وی گفت: «متولیان فرهنگی باید قبح ایجاد مزاحمت و عواقب مخرب اقدامات ضد ارزشی را برای جوانان و نوجوانان تبیین کنند تا دوران جوانی و نوجوانی برای جوانان شهرستان، برهه تلاش و کوشش برای پیشرفت جامعه باشد نه این‌که با گرفتن قمه در دست برای نوامیس مردم مزاحمت و برای مردم رعب و وحشت ایجاد کنند. پلیس نيز آمادگی جلوگیری و برخورد قاطع با اینگونه اراذل و اشرار را دارد ولی بهتر است خانواده‌ها و متولیان فرهنگی از نیروی جوانی و نوجوانی این دوران از زندگی فرزندان خود استفاده و آنها را افراد موثری برای جامعه تربیت کنند. جوانان نباید سابقه و پیشینه تاریخی ارزشمند شهرستان تایباد که مهد پرورش شخصیت‌های علمی و فرهنگی و فرهیخته زیادی می‌باشد را با این گونه حرکات خدشه‌دار کنند.»
نظرات بینندگان