arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۲۴۵۴۸
تاریخ انتشار: ۴۵ : ۱۲ - ۱۵ شهريور ۱۳۹۴

روحانی: از هیچ کمکی به عراق دریغ نمی کنیم

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

رییس جمهوری با تاکید بر اهمیت روابط جمهوری اسلامی ایران با کشور همسایه، دوست و برادر عراق، گفت: بی تردید امنیت و ثبات در عراق به مثابه امنیت و ثبات در ایران است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز یکشنبه هنگام دریافت استوارنامه سفیر جدید عراق در تهران افزود: آرزوی ما این است که عراق شاهد استقرار ثبات و امنیت کامل باشد.

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران همواره از تمام توان و ظرفیت خود برای استقرار ثبات و امنیت در عراق در چارچوب تمایل و خواست دولت و مردم این کشور بهره گرفته است؛ و اگرچه معتقدیم مسئولیت اصلی استقرار امنیت بر عهده دولت و مردم این کشور می باشد، اما از هیچ کمکی به کشور دوست عراق دریغ نخواهیم کرد.

روحانی ظرفیت ها و استعدادهای فراوان برای گسترش روابط دو کشور در عرصه های اقتصادی، فرهنگی و سیاسی را نیز یادآور شد و اظهار داشت: خواهان استمرار روابط رو به رشد دو کشور در همه زمینه ها هستیم.

**زندگی همه اقوام عراقی در چارچوب یک ملت و در آرامش و امنیت کامل آرزوی ماست
رییس جمهوری تصریح کرد: آرزوی ما پیروزی ملت عراق در مبارزه با تروریسم و زندگی همه اقوام عراقی در چارچوب یک ملت و در آرامش و امنیت کامل است.

روحانی ادامه داد: امیدوارم زائران ایرانی به زودی بتوانند در امنیت و آرامش به زیارت عتبات عالیات بروند آن گونه که مردم عزیز عراق نیز با آرامش و امنیت از اماکن مقدسه ایران بازدید می کنند.

**سفیر جدید عراق: ایران وطن دوم ماست
«راجح صابر عبودی الموسوی» سفیر جدید جمهوری عراق نیز در این دیدار پس از تسلیم استوارنامه خود با بیان این که ایران به تعبیری وطن دوم ماست، گفت: مردم عراق به ویژه در سال های اخیر و در مبارزه با تروریست ها احساس برادری و نوع دوستی ایرانی ها را به طور ملموس تری درک کرده اند؛ به همین جهت از طرف ملت عراق از این بابت از ملت و دولت ایران سپاسگزاری می کنم.

وی افزود: ملت عراق هیچ گاه فراموش نمی کند که خون برادران ایرانی در کنار برادران عراقی در سنگر مبارزه با تروریسم و دفاع از مقدسات اسلامی بر زمین ریخت. دشمنان تلاش زیادی برای ایجاد اختلاف بین دو ملت کردند اما ما همچنان با اهتمام جدی دولت و ملت عراق و ایران به سمت گسترش روابط دوستانه به پیش می رویم.

سفیر جدید عراق با تبریک حصول توافق هسته ای این پیروزی را متعلق به همه ملت های مسلمان دانست و تاکید کرد: اطمینان داریم که جمهوری اسلامی ایران در خط امام راحل و تحت رهبری مقام معظم رهبری و مدیریت جنابعالی به سمت توسعه هر چه بیشتر به پیش می رود.
نظرات بینندگان