arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۲۴۶۲۸
تاریخ انتشار: ۵۷ : ۲۰ - ۱۵ شهريور ۱۳۹۴

استراتژی جنگ‌ های نیابتی آمریکا در منطقه

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه آمریکا با خیال خام مبارزه با انقلاب اسلامی وارد منطقه شد، گفت: آمریکا با تشکیل گروهک‌های نظیر النصره و داعش در منطقه جنگ‌های نیابتی به راه انداختند.

به گزارش فارس، امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان ظهر امروز در جمع کارکنان یگان نمونه ارتش در تربت حیدریه بر ضرورت ارتقای توان رزمی و آمادگی دفاعی با محوریت بازدارندگی تأکید کرد و افزود: دشمنی ما با آمریکا تمام نشده است.

وی ضمن نقل حدیثی از امیرالمؤمنین(ع) با مضمون «دشمنی که از در صلح درآید، دوست نمی‌شود»، ادامه داد: در زمینه توافقنامه هسته‌ای نباید از این موضوع غافل شد که دشمنی ما با آمریکا تمام‌شدنی نیست.

فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب در ابتدای مذاکرات فرمودند من زیاد خوش‌بین نیستم، خاطرنشان کرد: پس از اظهارنظرهای مقام‌های آمریکایی در ارتباط با توافق، افق دید وسیع و عمق کلام رهبرمان بر همگان روشن شد.

امیر پوردستان با ارائه تحلیلی کوتاه از جنایت‌های آمریکا، بیان کرد: آمریکا با خیال خام مبارزه با انقلاب اسلامی وارد منطقه شد، وگرنه افغانستان که ارتشی نداشت و صدام هم غلام حلقه به گوش آنان بود.

وی تبیین کرد: آمریکا با راهبردهای جدیدی همچون منزوی‌سازی از طریق ایجاد محدودیت برای کریدورهای اقتصادی کشور و نیز استراتژی جنگ‌های نیابتی با هدف «مذهب علیه مذهب» با تشکیل و حمایت گروهک‌های تروریستی نظیر داعش، النصره و بوکو حرام جنایت می‌کند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش تأکید کرد: آمریکا همیشه سعی دارد گروهک تروریستی داعش را از غرب و شرق به مرزهای ما نزدیک کند که ما به فضل الهی و رهبری خردمندانه فرماندهی معظم کل قوا و تلاش مؤمنانه نیروهای مسلح و بسیج هرگونه تجاوزی را در نطفه خفه می‌کنیم.

اماکن آسایشگاهی تیپ 177 ویژه سربازان با اعتباری بالغ بر 28 میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.
نظرات بینندگان