arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۲۴۶۶۵
تعداد نظرات: ۶۴ نظر
تاریخ انتشار: ۱۷ : ۱۰ - ۱۶ شهريور ۱۳۹۴

جزئیات جدال لفظی با عراقچی در مجلس

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
تنش در کمیسیون برجام به اوج رسید. همان دستی که چند ماه پیش به سمت وزیر خارجه امریکا خودکار پرت کرد، دیروز در جلسه کمیسیون ویژه عینکش را روی میز کوبید.

اعتماد با این مقدمه ادامه داد: آخرین جلسه هسته‌ای مجلس با التهاب به پایان رسید؛ تنشی بین عباس عراقچی و منتقدان برجام. تنش بر سر مقایسه قطعنامه‌های ١٩٢٩ و ٢٢٣١ شورای امنیت سازمان ملل متحد، موضوع بازرسی‌ها و همینطور مساله رآکتور آب سنگین اراک؛ تنش‌هایی که البته نه راهی به قاب تلویزیون پیدا می‌کنند و نه به گزارش سخنگوی کمیسیون از جلسات این مجموعه. چه آنکه سیدحسین نقوی حسینی، سخنگوی کمیسیون ویژه اصل درگیری لفظی در جلسه دیروز را تکذیب می‌کند و می‌گوید: در جلسات ما فقط گفت‌وگوها جدی است و آقایان هم نباید اینقدر دل‌نازک و زودرنج باشند. جدی‌بودن گفت‌وگوها به هیچ عنوان به معنای دعوا نیست.

این اما روایتی است که دیگرانی در کمیسیون برجام آن را رد کرده‌اند. وحید احمدی نماینده عضو کمیسیون ویژه در گفت‌وگو با ایلنا و همینطور عباسعلی منصوری آرانی تایید کرده‌اند که کار بررسی برجام در جلسه دیروز به جدال لفظی جدی بین عباس عراقچی و منتقدان او کشیده شده است.

در این میان اما یک نماینده که نخواست نامش منتشر شود توضیحات بیشتری درباره تنش دیروز داده است؛ تنشی که در جریان آن دیگر خبری از خونسردی قبلی عراقچی در مواجهه با منتقدان داخلی نبوده است.

جدال لفظی از لحظه اول

اصل تنش در جلسه دیروز از جایی آغاز می‌شود که حمید رسایی یک موضوع قدیمی را بار دیگر با تاکید پیش می‌کشد؛ موضوع بازرسی‌ها. مساله‌ای که به عقیده رسایی نه‌تنها هیچ امتیازی برای ایران نیست بلکه در اصل خود زمینه را برای شناسایی مراکز کشورمان و حمله امریکایی‌ها آماده کرده است. جو جلسه از اینجا به بعد وارد فضای تنش می‌شود تا جایی که در میانه راه جدالی لفظی و البته باز هم جدی میان مهدی کوچک‌زاده و محمدحسن ابوترابی‌فرد نیز شکل می‌گیرد. ابوترابی‌فرد معتقد بوده که برخی قضاوت‌ها و داوری‌ها درباره عملکرد تیم هسته‌ای کشورمان در دو سال اخیر به دور از انصاف و عدالت بوده است. او در جلسه قبل نیز یک بار دیگر در پشتیبانی از عباس عراقچی وارد گفت‌وگو و جدال لفظی با منتقدان هسته‌ای شده بود. جدال دیروز او اما گویا پرتنش‌تر از قبل بوده است. مهدی کوچک‌زاده که خود عضو کمیسیون برجام نیست اعتراض می‌کند که چرا ابوترابی‌فرد بدون آنکه در وقت خود سوالی بپرسد تنها به تشریح برخی مسائل می‌پردازد. درگیری لفظی بین این دو تا آنجا بالا می‌گیرد که ابوترابی‌فرد به نشانه قهر میکروفن خود را خاموش می‌کند و نهایتا هم با پادرمیانی زاکانی و تلاش برخی دیگر از نمایندگان برای ساکت کردن کوچک‌زاده، سخنان خود را ادامه می‌دهد.

اما رسیدن بحث‌ها به موضوع مقایسه بین دو قطعنامه ١٩٢٩ و ٢٢٣١ است که بازار اختلافات را داغ‌تر می‌کند. نهایتا اما این بحث بر سر موضوع آب سنگین اراک است که جدال لفظی را به اوج می‌رساند و فضای جلسه را تا آنجا تند می‌کند که به نظر نمی‌رسد صداوسیما میلی برای پخش آن داشته باشد. منتقدان و از جمله نمایندگانی چون رسایی و نبویان تاکید می‌کردند که طبق برجام، رآکتور اراک دیگر آب سنگین نخواهد بود و درآوردن قلب آن به معنای از بین بردن ماهیت آن است. این موضوع را پیش‌تر چندین بار مسئولان سازمان انرژی اتمی و همینطور دیپلمات‌های وزارت امور خارجه از زوایای مختلف شرح داده‌اند. شرح دیروز عراقچی اما آنقدر با درگیری همراه می‌شود که او عینک خود را به‌شدت روی میز می‌کوبد.

البته جرقه تنش در جلسه دیروز کمیسیون برجام از همان دقایق ابتدایی حضور عراقچی در این مجموعه زده شده بود؛ از همان جایی که نمایندگان منتقد اعتراض می‌کنند که چرا وزیر خارجه شخصا در این جلسات شرکت نمی‌کند و عراقچی هم در پاسخ به کنایه می‌گوید: «ببخشید اگر ما در شأن مجلس نیستیم.»

گاف منتقدان در تشخیص تفاوت برجام و قطعنامه

قسمت عمده حاشیه‌های جلسه دیروز را اعضای غیرعضو کمیسیون برجام رقم زده‌اند؛ از حمید رسایی به عنوان کسی که در محوریت جدال لفظی دیروز قرار داشته گرفته تا مهدی کوچک‌زاده که بارها به حاضران در جلسه اعتراض کرده است. او در جای دیگری از جلسه دیروز خطاب به نمایندگان می‌گوید که «سوال آبکی» بپرسند. سپس استدلال می‌کند که موافقان توافق با طرح «سوالات آبکی» فقط قصد «وقت‌کشی» و «دفاع از عراقچی» را دارند. او با این مقدمه می‌خواهد مچ‌گیری بزرگی از تیم هسته‌ای انجام بدهد. کوچک‌زاده سپس با باز کردن متن روبه‌روی خود مدعی می‌شود که در متن برجام ١٠ بار به موضوع موشکی کشور اشاره شده و بر همین اساس حملات تندی به دولت و تیم هسته‌ای انجام می‌دهد اما بلافاصله تیم هسته‌ای به او می‌فهمانند آنچه به آن استناد کرده نه متن برجام، بلکه متن قطعنامه ٢٢٣١ است و او این دو را با هم اشتباه گرفته و کلا استدلالش از پایه غلط است!

در موردی دیگر هم ابراهیم آقامحمدی از منتقدان توافق هسته‌ای که عضو کمیسیون برجام نیست، سوالاتی را مطرح کرده است که گویا تنها دقایقی قبل از آن در همان جلسه عراقچی به همه موارد مربوط به آنها پاسخ داده بوده و آقامحمدی متوجه پاسخ‌های عراقچی نشده است.

سوالات انتقادی ابوترابی‌فرد از سعید جلیلی در انتظار پخش تلویزیونی

جدال لفظی در جلسه دیروز کمیسیون برجام البته جزئیات بیشتری هم داشته است؛ جزئیاتی که معلوم نیست آیا جایی در لیست برنامه‌های تلویزیون پیدا خواهند کرد یا خیر. چه آنکه پیش از این هم صداوسیما حمله منتقدان به تیم مذاکره‌کننده را از فیلم مربوط به جلسات هسته‌ای مجلس حذف کرده بود.

آخرین جلسه عراقچی در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی به دلیل بالا گرفتن همین تنش‌ها هرگز از تلویزیون پخش نشد و جلسه او با کمیسیون برجام هم به شکل گزیده و قطعه قطعه شده برای مردم به نمایش درآمد. خصوصا اینکه صحبت‌های مفصل عراقچی درباره ابعاد مختلف مذاکرات آلماتی و برخی جزئیات آن از این برنامه حذف شده بود. به همین منوال عباسعلی منصوری آرانی نیز می‌گوید که قسمت اعظم سخنان و موضع‌گیری‌های او و دیگر موافقان برجام راهی به نمایش تلویزیونی جلسات کمیسیون ویژه پیدا نکرده است. ضمن اینکه هنوز بعد از یک هفته خبری از پخش جلسه این مجموعه با سعید جلیلی نیست؛ جلسه‌ای که گویا دیدن آن برای کسانی که موضوعات هسته‌ای را پیگیری‌ می‌کنند هم خالی از لطف نباشد. خصوصا قسمتی که مربوط به گفت‌وگوی انتقادی و همراه با سوالات جدی ابوترابی‌فرد نایب‌رئیس مجلس با مسئول سابق تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای می‌شود. صداوسیما اعلام نکرده که آیا اساسا قصدی برای پخش آن جلسه دارد یا خیر. همان‌طور که هنوز توضیح داده نشده که چرا فیلم جلسات کمیسیون برجام با اعضای تیم مذاکره‌کننده کشورمان به صورت گزینش‌شده و برش‌خورده به مخاطبان عرضه می‌شود.

گزارش آقای سخنگو

هیچ‌کدام از این موارد نه در گزارش سخنگوی کمیسیون ویژه آمده و نه راهی به برنامه‌های تلویزیونی پیدا کرده است. دیروز نقوی‌حسینی گزارش مختصر جلسه را به خبرگزاری‌ها ارائه کرده است. مهم‌ترین نکته گزارش دیروز سخنگوی کمیسیون برجام برای رسانه‌ها جایی است که اشاره می‌کند: «پس از توضیحات اولیه، عراقچی وارد بحث شد و با تاکید بر بیانات مقام معظم رهبری در ملاقات نمایندگان مجلس خبرگان با معظم‌له، تعبیر خودشان را از بیانات حضرت آقا بیان کردند و باز هم به عنوان نظر کارشناس، تصویب برجام در مجلس را صلاح ندانستند.»

از جمله دیگر محورهای مهم سخنان دیروز عراقچی این بوده که گفته «توافق ژنو آتش‌بس موقت بود.» او همچنین در پاسخ به این سوال که بالاخره آیا قطعنامه‌های شورای امنیت کاغذ پاره‌ هست یا خیر؟ گفته که ما هرگز نگفتیم قطعنامه‌ها کاغذپاره است، بلکه معتقدیم عواقب مختلف از ابعاد مختلف دارد ولی برای ما «امنیت ملی» کشورمان مهم‌تر از آن عواقب است. پس آن قسمت از قطعنامه را که مربوط به امنیت ملی کشورمان است اجرا نمی‌کنیم.

عراقچی همچنین در جلسه دیروز تاکید کرده که برنامه موشکی بدون محدودیت پیش می‌رود.

بنا به گزارش سخنگوی کمیسیون برجام همچنین عراقچی درباره تفاوت‌های قطعنامه‌های قبلی و فعلی سازمان ملل هم عنوان کرده قطعنامه‌های قبلی ممکن است به لحاظ تحریم‌های اعمال‌شده، مهم نبوده باشند، ولی مجوزی بود برای اقدامات تحریمی سایر دولت‌ها مثل امریکا و همپیمانان آنها و چنین اقدامات تحریمی به سوی اجماع جهانی و تبعیت سایر کشورها از تحریم پیش می‌رفت ولی قطعنامه ٢٢٣١، موضوع هسته‌ای را به ذیل فصل ٢٥ تعریف می‌کند.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۶۴
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۸۳
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۷ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۶
16
525
نام نمایندگان دلواپس این جلسه را به مردم بگویید تا مردم تکلیف خود را با انها روشن کنند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۲۹ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۶
زاکانی، رسایی، کوچک‌زاده، حسینیان، زاهدی، نبویان و...............
ایوانی کلهر
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۰۶ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۶
جواد کریمی قدوسی mpt
رضا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۳۳ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۶
ناشناس عزیز کریمی قدوسی و جا انداختی
لام
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۵۲ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۶
زنده باد تهران با این نمایندگانش!!!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۵۷ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۶
اینی که گفتی همون mpt نیستش؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۱۱ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۶
ام پی تی!!!!!!!!!!!!!!!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۰۵ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۶
مردم فراموشکارتر و بی خیال تر از این حرفها هستند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۱۰ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۸
تهرانیان عزیز،لطفا به کسانی که تدبیر دارند رای بدید و اینقدر رای بدید که امثال دلواپسان نمایندگی را آرزو کنند،فقط مشارکت میلیونی مردم برای جلوگیری از نفوذ دلواپسان...........
مهدی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۵۲ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۹
نمایندگان آزادند که سوالات خودشون رو مطرح کنند
لطفا اختلاف نیاندازید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۵ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۶
15
439
ای خدا، ملت خسته شدند از دست امثال رسایی، کوچک زاده وووووووووووو........ نظری فرما
پاسخ ها
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۴۷ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۶
عزیزم نگران نباش مردم تکلیف خود را با امثال رسایی ها و کوچک زاده ها در اسفند ماه پای صندوق های رای روشن خواهند کرد.ان شا الله
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۰ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۶
توانتخابات دلواپس پر .mpt پر
یک ایرانی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۱۵ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۸
خداوند سرنوشت قومی را تغییر نمی دهد تا خود مردم تغییر کنند،لطفا با مشارکت میلیونی در انتخابات امثال دلواپسان را از دور خارج کنید تا سرنوشت خود و خانواده و جامعه تان را تغییر دهید،به سوی زندگی بهتر،
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۶ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۶
9
323
درود بر دکتر عراقچی و بقیه دلسوزان حقیقی ملت. خداوند ایران عزیز را از شر نادانان و منفعت طلبان برهاند ان شاءالله
مبهم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۷ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۶
4
263
خیلی جالبه وقتی جان کری به کمیسیون مربوطه می رود که گزارش دهد و جواب منتقدان را بدهد به طور زنده از تلویزیون های جهان پخش میشود ولی اینجا شبکه های داخلی هم پخش نمی کنند. واقعا چرا؟
پاسخ ها
مهراب
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۳۷ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۷
مگه شما شبکه خبر رو نمی بینی تا حالا 6جلسه کمیسیون با عراقچی جلسه داشته که 5تاش پخش شده و2جلسه عراقچی با کمیسیون برجام یک جلسه هم صالحی با کمیسیون امنیت داشته که پخش شد
امین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۰ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۶
8
249
خدا خودش کمک کنه جناب عراقچی رو...! خیلی سخته قانع کردن کسایی که هیچوقت نمی خوان قانع بشن...!
پاسخ ها
رضا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۴۹ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۶
...آنکس که نداند که نداند که ندان در جهل مرکب ابد الدهر بماند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۷ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۶
7
197
تیم مذاکره کننده چند برابر وقت و انرژی که برای 5+1 گذاشت باید واسه این دلواپس ها بزاره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۵ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۶
2
211
رشته تحصیلی رسایی و کوچک زاده چی هست که به همه چیز ایراد می گیرن؟
پاسخ ها
محمد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۵۰ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۶
تبلیغ اسلام در اروپا!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۵۲ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۶
آبیاری گیاهان
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۰۶ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۶
زاکانی پزشک متخصص است
پویان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۰ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۶
1
178
اون از MP3 اینم از فرق بین برجام و قطعنامه.بخدا ظلمه به ملت اگه کسی دور های بعدی مجلس به این اقایون رای بده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۹ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۶
0
128
نمايندگان مخالف بفرمايند در صورت عدم توافق چه برنامه. اي براي ادامه فعاليت هاي هسته اي دارند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۵۷ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۶
هیچی ... اینا فقط با هر چیز مثبت در جهت رفاه مردم مخالفند
زیر پوست شهر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۶ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۶
1
109
دلواپسان شایند چند کرسی در مجلس داشته باشند ولی جایگاهی در میان مردم ندارند.
محمد
|
Romania
|
۱۲:۲۶ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۶
0
95
کسانیکه میدان به این دلواپسان الکی می دهند نبخشد چرا که اینها تلاش می کنند به خاطر مسائل سیاسی این دولت موفق نشود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۳ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۶
4
51
البته که نباید همه موافق باشند ریز مسایل زمانی آشکار میشود کهچند نفر مخالف باشد ودر هرصورت مردم درریز مسایل باید قرار ببگیرند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۲ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۶
0
45
یک عده هستند که وقتی اخباری ازین قبیل میخونن شروع میکنن به انتقاد از مجلس و مردمی که اینهارو وارد مجلس کردن ولی روز انتخابات و سر برنگاه تریپ روشن فکری برمیدارن و قیافه ی اپوزسیون میگیرن،و تو انتخابات شرکت نمی کنن.
ابراهیم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۵ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۶
0
42
افرادی که خواب هستند را میشه بیدار کرد اما اونایی که خودشونو به خواب زدند هیچوقت نمیشه بیدار کرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۰ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۶
1
47
انشاالله تو انتخابات مردم به حافظشون رجوع می کنند و تک تک کارها ونظرات ورفتار این اقایان را مد نظر قرار می دهند تا مجلسی با نمایندگانی دلسوز داشته باشیم نه مثل بعضی ازنمایندگان فعلی که چوب لای چرخ دولت می گذارند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۹ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۶
3
54
مردم تهران جان هرکی دوست دارید در انتخابات شرکت کنید تا رسایی کوچک زاده ....امثال اینا دوباره انتخاب نشوند
ناشناس
|
United States
|
۱۳:۴۰ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۶
3
61
دکتر عراقچی عزیز و دکتر ظریف دوست داشتنی شما سرداران زنده ایران زمین هستید و تو قلب ملت جا دارید.
خدا قوت...........
ali
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۴ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۶
2
37
ولی مردم باید بدانند که یک طرف تقصیر خود مردم هستند.یعنی انهایی که با نیامدن پای صندوق رای نمایندگی مجلس راه برای امثال زاکانی کوچک زاده و رسایی و روح اله حسینیان و کوثری و..( ...باز کردند.ما نریم پای صندوق رقیب ما پیروزه و با اقلیت برای ما اکثریت تصمیم میگیرند..اگه ما پای صندوق رای بریم جایی برای امثال زاکانی و رسایی و... نیست.پس از ماست که بر ماست.باید در اسفند94 کار این افراد را یکسره و جواب خوبی بهشون بدیم دوستان
مرتضی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۵ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۶
3
29
جای این دلواپسان مجلس نیست .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۱ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۶
1
26
ان کس که خودش را به خواب ززده نمی شود بیدار کرد همین طور دلواپسان را نمیشود قانع کرد چون نمی خواهند قانع شوند اینها را باید مردم قانع کنند با رایشان
saeed rasht
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۵ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۶
1
28
جواد کریمی قدوسی زاکانی، رسایی، کوچک‌زاده، حسینیان، زاهدی، نبویان کوثری .. .............
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۷ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۶
1
27
منتقدان دنبال جواب نیستند - دنبال ضربه هستند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۲ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۶
2
26
مردم اعضای تیم مذاکره کننده را بیشتر دوست دارند و انها را افرادی دارای شخصیتی والا میدانند کاش دولت تنها نبود ولی دولت بداند مردم را دارد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۵ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۶
2
29
درود به آقای روحانی و تیمش در دولت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۳ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۶
1
25
کم کم میره باورم بشه که بعضی از نماینده ها بیش از .......دارند ضربه به این ملت وکشورمون میزنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۰ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۶
1
28
خداوند ظریف - روحانی -عراقچی را حفظ و دشمنان این ملت را خوار و ذلیل بدارد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۰ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۶
2
27
واقعا از دو چیز متاسفم اول از رسانه به اصطلاح ملی که مردم کشور خود را محرم نمیداند دوم از این نمایندگان یاد شده که واقعا شور کار را دراورده اند انشا ا... در این انتخابات راحت می شویم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۶ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۶
2
24
حیف از وقت و زمانی که دکتر ظریف، دکتر عراقچی و سایر کارشناسان برای این افراد تلف می کنند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۰ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۶
38
3
مردم خودشون می دونن به کی رای بدن شما مگه وکیل مردم هستید
ehsasi
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۴ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۶
1
31
درود بر دکتر عراقچی و بقیه دلسوزان حقیقی ملت. خداوند ایران عزیز را از شر نادانان و منفعت طلبان برهاند ان شاءالله
حامی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۷ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۶
0
27
چقدر خول میشه اگر بتوانیم تندرو ها و دلواپسان مجلس را بشناسیم.
اصلاح طلبان اقدام کنند.
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۷ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۶
1
27
خداوندا هرکه برای ملت کار میکند موفق و سلامت بدار و هر که برای منافع شخصی خود و گروه منتسب خود از هیج دروغ و کجی ابائی ندارد خوار و ذلیل بفرما.
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۱ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۶
32
2
چه اشکالی دارد نمایندگان باید بحث وجدل کنند تا نتیجه بگیرند وظیفه انهاست هر چند انتخاب منتشر نمیکنی
پاسخ ها
محمد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۲۷ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۷
شوخی می کنی.
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۴ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۶
2
18
برای کمیسیون برجام باید تاسف خورد که اعضا شکست خورده تیم مذاکره سابق را دعوت کرده است.
رحمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۶ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۷
0
17
چرا زمانی که فقط کشور ..........با ایران ارطبات داشتند اینها دلواپس نبودن اکنون که دیپلماس تیم هسته ای توانسته تمام کشورهای بزرک را برای تجارت به ایران بکشاند اسمان ایران از وزیر خارجه وبازرگانان پر شده دلواپس شده اند
مهتاب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۰ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۷
1
18
نه آقاي ظريف نه عراقچي و نه هيچكدام از اعضا ديگر اصلا نبايد وقتشونو صرف دلواپسان كنند.
یداله
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۸ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۷
1
11
عراقچی و تخت روانچی باسلام و احترام خسته نباشید ناامید نشوید انشالله حق پیروز است
امید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۰ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۷
1
11
این نمایندگان بیشتر نگران انتخابات اینده مجلس هستند تا انرژی هسته ای,
علی مهرعلیان
|
United States
|
۲۱:۳۸ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۷
1
9
امثال کوپک زاده و رسائی فقط تااسفند ماه وقت دارند تامردم تکلیف خودرابا آنها روشن کنند.
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۰۸ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۸
0
7
اینها کسانی هستند که مخالف شادی وسرور ملت ایران هستند
ایرانی
|
Germany
|
۰۳:۵۹ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۸
0
5
اگه تیم قبلی خیلی زرنگ بود تواون هشت سال حرکتی میکرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۵۳ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۸
1
6
درود بر روحانی محبوب دلها وتیم مذاکره کننده .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۰ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۹
0
4
زنده باد عراقچی
زنده باد ابوترابی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۹ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۹
0
4
زاکانی خیلی دوست داره آدم مهمی جلوه کنه!
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۶ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۹
0
0
سلام دوستان مردم به این تفکر حاکم رای داده اند اعتدال و۰۰۰ متاسفانه رای ونظر مردم به طور کامل نادیده گرفته می شود!!!
نظرات بینندگان