arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۲۴۶۷۳
تاریخ انتشار: ۰۴ : ۱۱ - ۱۶ شهريور ۱۳۹۴

پذیرش گزینشی پناهجویان توسط دولت انگلیس

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

دولت انگلیس در اقدامی سوال برانگیز اعلام کرده تنها پناهجویان ساکن اردوگاه های سازمان ملل را می پذیرد.

به گزارش مهر، دولت انگلیس که به تازگی با گرفتن ژست انساندوستانه از پذیرش هزاران مهاجر جنگ زده از خاورمیانه خبر داده با اعلام تصمیمی جدید بار دیگر انتقادها را متوجه خود کرده است. نشریه ساندی تایمز نوشت «دیوید کامرون» نخست وزیر انگلیس طرح پذیرش هزاران پناهجو را در دستور کار دولت خود قرار داده است.

این در حالی است که لندن اعلام کرده تنها پناهجویانی را می پذیرد که در اردوگاه های آوارگان سازمان ملل حضور داشته باشند. انگلیس که مدعی است در این چارچوب پذیرش حدود ۱۵ هزار پناهجو میسر می شود، تا کنون تنها ۲۱۶ پناهجو را پذیرفته است.

طبق این گزارش از ابتدای درگیری های سوریه در سال ۲۰۱۱ تا کنون کمتر از ۵ هزار آواره سوری موفق به گرفتن پناهندگی از انگلیس شده اند. این در حالی است که میلیون ها زن و کودک سوری به دلیل خشونت های ناشی از جنگ آواره شده اند و شمار اندکی از آنها در اردوگاه های سازمان ملل در اردن و ترکیه به سر می برند.

دولت انگلیس پس از فشارهای سیاسی داخلی و خارجی ناچار به گرفتن ژست انساندوستانه در قبال مهاجران شده است. کامرون پس از انتشار تصویر کودک سه ساله سوری که جسدش پس از غرق شدن در سواحل ترکیه یافت شد، مدعی شد کشورش در برابر پناهجویان به «وظیفه اخلاقی» خود عمل خواهد کرد.
نظرات بینندگان