arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۲۴۶۸۱
تاریخ انتشار: ۵۱ : ۱۱ - ۱۶ شهريور ۱۳۹۴

کاهش حوادث برای حجاج ایرانی

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

معاون مرکز پزشکی حج هلال‌احمر با اشاره به تشکیل کارگروه تخصصی بهداشت و پزشکی و ایجاد محیط امن روانی جهت کاهش حوادث برای زائران کشورمان خبر داد و گفت: این کمیته رژیم و تنوع غذایی زائران را نیز اصلاح می‌کند و آگاهی بهداشتی حجاج را نیز ارتقا می‌دهد.

به گزارش تسنیم، پیرحسین کولیوند که هم اکنون به مدیر عملیات پزشکی حج کشورمان در عربستان حضور دارد به تسنیم عنوان کرد: با تشکیل کار گروه تخصصی بهداشت و پزشکی سعی در ایجاد محیطی امن از نظر روانی برای زائران هستیم، تا این حجاج با خیالی آسوده به اعمال خود بپردازند.

مدیر عملیات پزشکی حج کشورمان در عربستان ادامه داد: طی ابلاغی به مدیریت سلامت کاروان بیمارستان‌های جمعیت هلال احمر در مکه و مدینه تشکیل کارگروه تخصصی بهداشت و پزشکی را اعلام شد.

کولیوند با بیان اینکه ایجاد این کارگروه نه تنها موجب حفظ سلامتی حجاج از زمان ورود تا خروج، افزایش آگاهی‌های بهداشتی و ایجاد محیط امن روانی برای زائران می‌شود، بلکه موجب افزایش آگاهی در مورد بیماری‌ها و حوادث رایج در حج و راه‌های جلوگیری از آنان نیز می‌شود.

کولیوند اهم وظایف این کمیته را بررسی غذاهای توزیع شده در حج از جهت میزان کالری و احیاناً اصلاح آن با کم و زیاد کردن بعضی از ارقام آن، بررسی تنظیم لیست میوه‌های توزیع شده به منظور اصلاح رژیم غذایی و بررسی تنوع غذایی برشمرد و خاطرنشان کرد: امیدواریم با همت و مساعدت مسئولان ستاد که همواره در کنار ما و تشنه خدمت به زائران هستند بتوانیم خدمات ارزنده ای به زائران ایرانی حج سال‌جاری ارائه دهیم.
نظرات بینندگان