arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۲۴۷۳۱
تاریخ انتشار: ۱۶ : ۱۶ - ۱۶ شهريور ۱۳۹۴

نوبخت: پیش‌بینی رشد اقتصادی و کاهش تورم تا پایان امسال

معاون رییس‌جمهور از اختصاص هزار میلیارد تومان برای اجرای طرح‌های عمرانی در هفته آینده و پرداخت 10 هزار میلیارد تومان از بدهی پیمانکاران تا آخر ماه جاری خبر داد و اعلام کرد: گزارش‌های شورای عالی آمار برای سال 1394 از رشد مثبت اقتصادی و تقلیل نرخ تورم حکایت دارد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
معاون رییس‌جمهور از اختصاص هزار میلیارد تومان برای اجرای طرح‌های عمرانی در هفته آینده و پرداخت 10 هزار میلیارد تومان از بدهی پیمانکاران تا آخر ماه جاری خبر داد و اعلام کرد: گزارش‌های شورای عالی آمار برای سال 1394 از رشد مثبت اقتصادی و تقلیل نرخ تورم حکایت دارد.

به گزارش ایسنا، محمدباقر نوبخت امروز - دوشنبه - در مراسم افتتاح نمایشگاه توانمندی‌های بخش تعاون اظهار کرد: تا چند ماه دیگر مراحل تهیه، تنظیم و تدوین برنامه ششم توسعه توسط سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور پایان می‌یابد.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی افزود: این برنامه‌ریزی در شرایطی صورت گرفته که کشور می تواند از ظرفیت های بالقوه و بالفعل خود در این شرایط به نحو مطلوبی بهره برداری کند.

نوبخت ادامه داد: در برنامه ششم علاوه بر ظرفیت داخلی، از مشارکت بین المللی در توسعه بخش های مختلف کشور برخوردار هستیم و طی دو سال اخیر حتی عالی ترین مقام های اروپایی به ایران سفر کرده‌ و همه آنها برای حضور در توسعه ایران اعلام آمادگی کرده‌اند.

سخنگوی دولت با اشاره به تأکید بر اجرای اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: برای تحقق این نوع اقتصاد در کنار بهره گیری از ظرفیت های داخلی، از مشارکت خارجی‌ها هم بهره گیری خواهیم کرد تا بتوانیم تولید را افزایش دهیم و تولید به ویژه صادرات غیرنفتی از ایران خارج شود که برای این مهم به بازار نیاز داریم.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی با بیان اینکه تعاون بیان توانمندی‌ در اقتصاد ایران است، ادامه داد: در تدوین برنامه ششم نمایندگانی از شوراها و تعاونی‌ها حضور دارند تا بتوانیم فرصتی را فراهم کنیم که زمینه شکوفایی برای توسعه این بخش نیز مورد توجه قرار گیرد.

به گفته وی نمایندگان بخش‌های دولتی، خصوصی و تعاونی در برنامه ششم در حال مذاکره و مشارکت هستند و سازمان مدیریت منابع لازم را در سیاست‌های کلی ابلاغی از سوی رهبر معظم انقلاب که دستیابی به رشد حداقل شش درصدی همراه با عدالت و ضریب جینی 0.34 متبلور شده را مشخص کرده است.

نوبخت با بیان اینکه اکنون طرح های عمرانی بر سایر طرح‌ها تقدم دارند، افزود: در آخرین نشست با مسئولان حوزه نیرو که امروز صبح برگزار شد، علاوه بر 2100 میلیارد تومان تخصیصی، مقداری نیز برای مهار آبهای مرزی پرداخت کردیم. همچنین بالغ بر 6800 میلیارد تومان برای اجرای طرح های عمرانی پرداخت کردیم که جمع پرداخت های دولتی بالغ بر 8900 میلیارد تومان برای طرح های عمرانی است.

معاون رییس جمهور از اختصاص هزار میلیارد تومان دیگر برای اجرای طرح های عمرانی از ابتدای هفته خبر داد و گفت: معادل 10 هزار میلیارد تومان بدهی پیمانکاران را تا آخر این ماه تسویه خواهیم کرد و 5000 میلیارد تومان اوراق مشارکت نیز به وزارت امور اقتصادی و دارایی تحویل می شود.
نظرات بینندگان