arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۲۴۷۴۲
تاریخ انتشار: ۴۲ : ۱۷ - ۱۶ شهريور ۱۳۹۴

هشدار درباره احتمال وقوع سیل در تهران و البرز

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از افزایش رگبارهای بارانی و ناپایداری هوا، وقوع باران شدید در تعدادی از استان‌ها و احتمال سیلابی شدن استان‌های تهران و البرز خبر داد.

احد وظیفه گفت: بر اساس نقشه‌های پیش‌بینی هواشناسی در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه در برخی نقاط نیمه غربی کشور به خصوص در ساعات بعدازظهر افزایش ابر، رگبار باران گاهی با رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

وی با بیان اینکه روز چهارشنبه ضمن کاهش ناپایداری در مناطق شمال غرب کشور بر میزان آن در استان‌های جنوبی کشور و ارتفاعات زاگرس مرکزی افزوده می‌شود، اظهار کرد: شدت بارش‌ها روز دوشنبه درغرب آذربایجان غربی، کردستان، زنجان، ارتفاعات البرز مرکزی، ارتفاعات مرکزی زاگرس و جنوب فارس و روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه در ارتفاعات البرز مرکزی و ارتفاعات زاگرس در استان‌های لرستان، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، فارس، غرب و شمال هرمزگان و جنوب کرمان خواهد بود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی افزود: طی امروز و فردا در شرق کشور وزش باد تداوم خواهد داشت که در برخی نقاط، بویژه زابل، باد گرد و خاک همراه خواهد بود.

وظیفه در ادامه در مورد وضعیت هوای پایتخت گفت: آسمان تهران امروز قسمتی ابری، در بعدازظهر افزایش ابر، درپاره‌ای نقاط رگبار و رعد و برق و وزش باد با بیشینه و کمینه دمای 33 و 24 درجه سانتیگراد است. همچنین آسمان این شهر در روز سه‌شنبه، 17 شهریور، قسمتی ابری، در بعدازظهر افزایش ابر و وزش باد، در شهرهای شمالی بارش پراکنده، در ارتفاعات رگبار و رعد و برق و در روز چهارشنبه، 18 شهریور، صاف، در بعدازظهر افزایش ابر و وزش باد، در ارتفاعات رگبار و رعد و برق با بیشینه و کمینه دمای 35 و 26 و 35 و 25 درجه سانتیگراد خواهد بود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی همچنین با اشاره به اخطاریه امروز این سازمان افزود: به سبب رگبار و رعد و برق و وزش تندباد شدید موقت در ساعات بعدازظهر روز دوشنبه در غرب استان آذربایجان غربی، ارتفاعات لرستان، کهگیلویه و بویراحمد، جنوب فارس، غرب هرمزگان و مناطق کوهستانی البرز مرکزی در شمال استان‌های تهران و البرز امکان سیلابی شدن رودخانه‌های فصلی و نواحی کوهپایه مناطق یاد شده در این استان‌ها پیش‌بینی می‌شود از این رو اتخاذ تدابیر لازم برای مواجهه با شرایط فوق از جمله عدم توقف در حاشیه رودخانه‌ها توصیه می‌شود.
منبع: ایسنا
نظرات بینندگان