arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۲۴۷۷۰
تاریخ انتشار: ۱۱ : ۲۰ - ۱۶ شهريور ۱۳۹۴
سَلفی مغربی:

داعش برای تراژدی خلیج فارس آماده می‌شود

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

"ابوالفضل الحدوشی" مبلّغ وهابی مغربی هشدار داد؛ گروه تروریستی "داعش" برای ایجاد یک تراژدی جدید در خلیج فارس مهیا می‌شود.

به گزارش العالم، روزنامه "الرأی" کویت به نقل از الحدوشی نوشت: عملیات داعش در کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس متوقف نمی شود.

این سلفی مغربی در ادامه با اشاره به پیشنهاد داعش به وی برای به عهده گرفتن پست مفتی این گروه تروریستی در مغرب نوشت: من پیشنهاد داعش برای بر عهده گرفتن مفتی این گروه در مغرب را نپذیرفته ام و اولین فردی بودم که درباره خطر داعش و زیاده روی در تکفیر در این کشور هشدار دادم، چون از بزرگترین خطراتی است که می تواند سلاحی در دست تکفیریون باشد.

الحدوشی که به خاطر یک پرونده انفجاری در مغرب به ۳۰ سال زندان محکوم شده بود و از سوی پادشاه این کشور همراه با شماری از سران سلفی مغرب عفو شد، گفت: داعش مرا به خاطر حملات مستمر به این گروه و مخالفت با عملیات از سوی عناصر آن، تکفیر و سپس تهدید به قتل کرده است.

وی تصریح کرد: چند بار سران داعش را نصیحت کردم که به جای خشونت با مردم رفتاری خوب داشته باشند، اما داعش ادبیاتش را از کتاب های حزب التحریر الهام گرفته که اوایل دهه ۵۰ قرن بیستم در شماری از کشورهای اسلامی با هدف ایجاد "خلافت اسلامی" تدوین شد.

وی در ادامه از برخی جوانان کویتی که توسط داعش فریفته شده اند، خواست که در کار خود تعقل نمایند.

گفتنی است، حزب التحریر حزبی اسلامگراست که در سال ۱۹۵۷ در بیت المقدس توسط روحانی فلسطینی تقی‌الدین النبهانی تاسیس شده است. این سازمان خود را در پی خلافت می داند و دموکراسی را فریب می خوانَد.
نظرات بینندگان