arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۲۴۸۱۰
تاریخ انتشار: ۱۹ : ۰۹ - ۱۷ شهريور ۱۳۹۴

نود و چالش بازیکنان سرباز

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
برنامه نود این هفته با حواشی خواصی همراه بود.

به گزارش ایسنا، برنامه نود این هفته ساعت 22:40 دوشنبه شب روی آنتن شبکه سه رفت. در ابتدای برنامه عادل فردوسی پور توضیحاتی درباره موضوعات این هفته برنامه ارائه کرد. در این برنامه قرار بود با حضور سردار کمالی، سردار باران چشمه و همینطور مجید جلالی درباره مشکلات بازیکنان سرباز صحبت شود اما فردوسی پور اعلام کرد بر اساسی پیامکی که به دستش رسیده است، سردار کمالی و سردار باران چشمه به برنامه نخواهند آمد.

نکته جالب در برنامه این هفته این بود که در لحظاتی با قطع برنامه نود، رقابت کشتی‌گیران ایران در مسابقات جهانی آمریکا زنده روی آنتن می‌رفت.

سوال پیامکی

سوال نظرسنجی برنامه این هفته به پیش‌بینی نتیجه دیدار هند و ایران اختصاص داشت. بینندگان نود باید به سبک برنامه 2014، نتیجه دیدار ایران و هند را دقیق پیش‌بینی می‌کردند. در پایان نیز بیشتر شرکت‌کنندگان اعتقاد داشتند ایران سه بر صفر به پیروزی خواهد رسید.

آنالیز دیدار ایران و گوام

در بخش بعدی برنامه، دیدار ایران و گوام آنالیز شد. تحرکات زیاد مهدی طارمی درون زمین، او را ستاره این دیدار کرد. طارمی هر 80 ثانیه یک بار توپ را لمس کرد و به طور کلی 67 بار پا به توپ شد. البته او در این دیدار 4 پاس کلیدی ارسال کرد و نقش مهمی در پیروزی ایران داشت. سردار آزمون هم در این دیدار یکی از بهترین بازیکنان بود. او علاوه بر 35 بار لمس توپ 2 ضربه هم به سمت دروازه زد که حاصل آن دو گل بود.

نصیرزاده: پروپئیچ قانونی به استقلال پیوسته

در ادامه این برنامه، رئیس کمیته تدوین مقررات فدراسیون فوتبال روی خط آمد تا توضیحاتی درباره پیوستن پروپئیچ به استقلال ارائه کند.

او که اعتقاد داشت قرارداد پروپئیچ 23 جولای فسخ شده است، اظهار کرد: با اینکه فصل نقل و انتقال در ایران به پایان رسیده بود و پروپئیچ در ساعت 12 به وقت ایران برای باشگاهش بازی کرده است اما هنوز ساعت به وقت آلبانی به 12 نرسیده و در آن کشور 23 جولای بوده است. بنابراین او قراردادش را 23 جولای فسخ کرده است. بنابراین بازیکن آزاد شده و می‌توانسته به استقلال بپیوندد. این درحالی است که فردوسی‌پور معتقد بود پیوستن پروپئیچ به استقلال قانونی نبوده است.

مظلومی: کرار با تصمیم نظری جویباری به تمرین آمد

در ادامه برنامه، پرویز مظلومی سرمربی استقلال روی خط آمد و درباره حواشی کرار اظهار کرد: در هر تیمی بازیکنان بی‌انضباطی می‌کنند اما وظیفه ما این است که جلوی او را بگیریم. زمانی که ما در اردو بودیم کرار آخر شب پیش من آمد تا اجازه بگیرد که اردو را ترک کند و خانواده‌اش را به تهران بیاورد اما من با توجه به اینکه بچه‌های دیگر تیم همین درخواست را کرده بودند و می‌خواستم نظم رعایت شود، به کرار اجازه ترک اردو را ندادم.

وی افزود: اما کرار ساعت ۱۲ شب اردو را ترک کرد و صبح هنگام صرف صبحانه برگشت و با فرزاد مجیدی درگیری لفظی داشت. من هم پس از اطلاع از این موضوع کرار را از اردو اخراج کردم. من مسئولیت ایجاد نظم و انضباط اردوها را به مجیدی داده‌ام. حرفی که همکاران من می‌زنند حرف من است.

وی تصریح کرد: به باشگاه نامه دادم کرار در اختیار کمیته انضباطی قرار بگیرد اما کرار در کمیته انضباطی اظهار ندامت کرد و از کادر فنی هم عذرخواهی کرد . بنابراین او را به جای اخراج جریمه می‌کنند. کرار با ما قرارداد دارد و مبلغ قراردادش را تا نیم‌فصل گرفته است.

مظلومی درباره مصاحبه‌های برخی پیشکسوتان از جمله منصور پورحیدری که گفته بودند کرار باید اخراج شود، گفت: ما در استقلال هماهنگ هستیم. من به عنوان سرمربی نمی‌توانم بازیکن را اخراج کنم و باید او را در اختیار کمیته انضباطی قرار دهم. البته کمیته انضباطی هنوز تشکیل جلسه نداده است.

وی درباره حضور کرار در تمرینات استقلال گفت: افشارزاده ماموریت رسیدگی به پرونده کرار را به نظری جویباری داده و قرار شد تا اطلاع ثانوی در تمرینات شرکت کند تا جلسه کمیته انضباطی تشکیل شود.

سرمربی استقلال درباره غیبت مربیان این تیم در تمرینات نیز گفت: ما هیچ مشکلی درباره تمرینات نداشتیم و برنامه تمرینات منظم انجام شده و کارهایمان را با مربیانی که داشتیم با وجود غیبت ۷ تا ۸ بازیکن به شکل منظم انجام دادیم.

در ادامه، عادل فردوسی‌پور از مظلومی پرسد آیا درست است که کرار برادر همسرش را به اتاق پروپئیچ برده است؟

مظلومی گفت: من خودم ۲۴ ساعته بالا سر تیم بودم و همان شب هم که این اتفاق افتاد ۱۲ شب با کرار صحبت کردم و اجازه خروج به وی ندادم. خودم معمولا سر صبحانه حاضر نمی‌شوم و این مسئله را ایجاد کردند. ممکن است دور از چشم ما اتفاقاتی بیفتد البته از موضوع برادر همسر کرار خبر ندارم و اگر می‌دانستم با آن برخورد می‌کردم.

روح‌الله سیف‌اللهی: دایی مرا به تیم اصلی پرسپولیس آورد

در ادامه، مهاجم تیم فوتبال استقلال خوزستان به عنوان مهمان برنامه به استودیو آمد. او درباره حضورش در پرسپولیس گفت: من در تیم امید پرسپولیس بودم که دایی مرا به تیم اصلی آورد و یکی دو بازی برای پرسپولیس انجام دادم اما بعدا با دایی صحبت کردم که از پرسپولیس جدا شوم تا به تیمی بروم که فرصت بازی داشته باشم.

جلالی: قانون بازیکنان سرباز پروسه سازندگی در فوتبال را کاملا نابود کرده

در بخش پایانی برنامه نیز در حالی که قرار بود با حضور مجید جلالی، سردار باران چشمه و سردار کمالی درباره مشکلات بازیکنان سرباز صحبت شود اما با نیامدن سردار کمالی و سردار باران چشمه به برنامه، مجید جلالی در استودیو حاضر شد و در این‌باره اظهار کرد: قانون بازیکنان سرباز پروسه سازندگی در فوتبال را کاملا نابود کرده است. باشگاه روی بازیکنان ۱۰ تا ۱۲ سال سرمایه‌گذاری می‌کند اما زمانی که باید از آن بازیکن بهره‌برداری کند، هیچ اختیاری درباره آن بازیکن ندارد.

وی افزود: دایره حقوقی فوتبال باید در چارچوب قانون اساسی، وزارت ورزش، فدراسیون فوتبال، AFC و FIFA باشد اما متاسفانه اینگونه نسیت و تیم‌های نظامی در این زمینه دخالت‌هایی دارند.

جلالی اعتقاد داشت باید برای حل مشکل بازیکنان سرباز کاری صورت بگیرد تا فوتبال لطمه نبیند.
نظرات بینندگان