arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۲۴۸۳
تاریخ انتشار: ۱۹ : ۱۳ - ۰۸ فروردين ۱۳۹۰

بیماری قلبی در انتظار کسانی که مسواک نمی زنند

افرادی که بهداشت دهان و دندان خود را رعایت نمی‌کنند و توجه زیادی به مسواک زدن ندارند با احتمال بیش‌تری به بیماری‌های قلبی دچار می‌شوند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : افرادی که بهداشت دهان و دندان خود را رعایت نمی‌کنند و توجه زیادی به مسواک زدن ندارند با احتمال بیش‌تری به بیماری‌های قلبی دچار می‌شوند.

محققان متوجه شدند افرادی که اغلب مسواک زدن دندان‌های خود را فراموش می‌کنند با احتمال 70 درصد بیش‌تر نسبت به افرادی که دندان‌های خود را در صبح و شب مسواک می‌زنند به بیماری‌های قلبی دچار می‌شوند.

تورم لثه و دهان که در اثر رعایت نکردن نکات بهداشتی به وجود می‌آید می‌تواند احتمال لخته شدن خون را در رگ‌های قلبی افزایش دهد.

برای بررسی این موضوع دانشمندان شیوه زندگی بیش از 11 هزار نفر را انجام داده و میزان توجه آن‌ها را به بهداشت دهان و دندان بررسی کردند.

در این میان، تحقیقاتی نیز در مورد سابقه خانوادگی تمام این افراد از لحاظ ابتلا به بیماری‌های قلبی انجام شده و دانشمندان فشار خون این افراد را به مدت 8 سال به دقت بررسی کردند.

باید توجه داشته باشید که مسواک زدن به تنهایی نمی‌تواند به حفظ بهداشت دهان و دندان کمک کند. افرادی که هر روز از نخ دندان استفاده نمی‌کنند، 40 درصد از سطح دندانشان کثیف باقی خواهد ماند. این باعث می‌شود لکه‌ها و زردی‌ها بین و در اطراف دندان‌های شما باقی بماند.

رشد پلاک‌های دندانی هم‌چنین می‌تواند منجر به التهاب لثه شده که اولین مرحله از ابتلا به بیماری‌های لثه را شامل می‌شود. این بیماری می‌تواند باعث خونریزی و حساسیت لثه‌ها شده و در نهایت منجر به تحلیل لثه و از دست رفتن استخوان‌ها در ناحیه دهان شود. ایجاد فاصله در بین دندان‌ها باعث می‌شود ظاهر شما تحت تاثیر قرار گرفته و شما پیرتر به نظر برسید.

بیماری‌های لثه می‌توانند در نهایت باعث از بین رفتن استخوان‌های فک و دهان شود. زمانی که بیماری لثه شروع به خوردن استخوان می‌کند، تغییراتی در ظاهر صورت ایجاد می‌شود. به این ترتیب می‌توان گفت که بیماری‌های دندانی باعث زشت شدن صورت و به وجود آمدن حفره‌هایی در ناحیه چانه و لب‌ها شده و در این مناطق چین و چروک به وجود می‌آید.
نظرات بینندگان