arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۲۴۸۵۱
تاریخ انتشار: ۰۳ : ۱۳ - ۱۷ شهريور ۱۳۹۴

دیوید کامرون: فرصت برای گفت‌وگوی بیشتر با ایران به وجود آمده

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

نخست‌وزیر انگلیس با اشاره به توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5 گفت که فرصت برای گفت‌وگوی بیشتر با ایران به وجود آمده است.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه دیلی تلگراف، دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس در مجلس عوام این کشور و در گفت‌وگو با نمایندگان در پاسخ به سوالی درباره اظهارات وزیر امور خارجه انگلیس در سفر اخیرش به تهران که تلویحاً گفته بود در پی بهبود روابط با ایران احتمال تعاملات بیشتر سیاسی برای ایجاد پیشرفت در بحران سوریه وجود دارد و اینکه نظر کامرون در این باره چیست؟ بیان کرد: در خصوص این سوال درباره ایران باید بگویم که فرصت برای گفت‌گوی بیشتر با ایران به وجود آمده است.

وی افزود: ما هم اکنون توافق هسته‌ای را داریم که به نظر من توافق خوبی است، اما فکر می‌کنم که انگلیس باید خیلی با احتیاط و تردید وارد آن شود.

نخست وزیر انگلیس در ادامه با تکرار ادعای غرب مبنی بر حمایت ایران از گروه‌هایی که خود تروریست می‌خواندشان گفت که باید به خاطر داشته باشیم ایران هنوز حامی حماس و حزب الله است، سازمان‌هایی که من آنها را دشمن می‌دانم.

وی در اظهاراتی خصمانه علیه ایران همچنین اظهار کرد: باید اطمینان حاصل کنیم که ایران در سوریه نقش مثبت ایفاء می‌کند نه نقش کنونی‌اش که تقویت رژیم اسد است.

غرب در حالی این ادعاها را مطرح می‌کند که مقامات ایران هرگونه اتهام درباره دخالت تهران در امور کشورهای منطقه را قویا رد و تاکید می‌کنند مسایل داخلی کشورها باید صرفا توسط مردم این کشورها حل و فصل شود.
نظرات بینندگان