arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۲۵۰۱۱
تاریخ انتشار: ۲۳ : ۱۴ - ۱۸ شهريور ۱۳۹۴

تکذیب فروش آب ایران به ناتو

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

دبیر انجمن آب‌های معدنی و آشامیدنی ضمن رد فروش آب‌های بسته‌بندی به ناتو، گفت: به تازگی مطلبی در فضای مجازی منتشر شده که بر اساس آن تاریخ مصرف آب درسایر کشورهای دنیا یک هفته و در ایران یک‌ماه است، این درحالی است که در استانداردهای بین‌المللی دنیا چیزی به عنوان "تاریخ مصرف آب بسته‌بندی" وجود ندارد.

پیمان فروهر در گفت‌وگو با ایسنا، از شایعات منتشر شده در فضای مجازی گلایه و تصریح کرد: چنانچه آب درون بطری گوارا باشد و در بطری به درستی بسته شده باشد، حداقل تا سه سال می‌توان آب را نگهداری کرد، اما در فضای مجازی سخنان ساده‌اندیشانه‌ای مطرح می‌شود.

وی همچنین با گلایه از مطالب مختلف منتشر شده در فضای مجازی گفت: فروش آب به ناتو نیز یکی از شایعات دیگر است و اینگونه در فضای مجازی مطرح می‌شود که "ایران به ناتو آب فروخته و ناتو آب‌ها را برگردانده است"؛ چگونه ناتو از کسی که مدت‌ها با آن اختلاف داشته و حداقل 10 سال ایران را تحریم کرده، مایع حیاتی می‌خرد.

دبیر انجمن آب‌های معدنی و آشامیدنی با اشاره به تحریم‌های ناجوانمردانه‌ای که تاکنون علیه ایران اعمال شده بود، تاکید کرد: ناتو همواره تمام مواد غذایی مورد نیاز خود را از طریق متحدان درجه یک تامین کرده و اگر یک روزی بخواهد از متحد درجه سه خود خرید انجام دهد بیشتر مهندسان و ناظرانش در کارخانه‌های تولید صنایع غذایی مستقر خواهند شد.

فروهر اظهار کرد: امروزه شاهدیم مطالبی که اصالت ندارند در شبکه‌های اجتماعی مطرح می‌شوند و به مشکلات تولید دامن می‌زند.
نظرات بینندگان