arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۲۵۰۴۸
تاریخ انتشار: ۱۰ : ۱۸ - ۱۸ شهريور ۱۳۹۴

قیمت جهانی طلا

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

قیمت هر اونس طلا در معاملات امروز با ۰.۱ درصد افزایش نسبت به روز گذشته مواجه شد و به ۱۱۲۲ دلار و ۵۰ سنت رسید.

به گزارش تسنیم به نقل از رویترز، در حالی که دلار کاهش های خود را جبران کرده، قیمت طلا امروز در بالای پایین ترین رقم 3 هفته گذشته باقی ماند، و به دلیل اینکه تجار منتظر نتایج نشست فدرال رزرو آمریکا در مورد نرخ بهره بودند، قیمت ها نوسان قابل توجهی را شاهد نبود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با 0.1 درصد افزایش به 1122 دلار و 50 سنت رسید، که بالاتر از پایین ترین رقم 3 هفته گذشته (1116 دلار و 20 سنت) بود که در اوایل هفته به ثبت رسید. قیمت فلز زرد پس از 4 جلسه کاهش، روز سه شنبه افزایش یافت که ناشی از کاهش ارزش دلار بود.

با توجه به اینکه آمارهای روز جمعه بازار کار آمریکا نتوانست ابهام ها در مورد زمان افزایش نرخ بهره را مرتفع سازد، بازارها اکنون به نشست بعدی فدرال رزرو در روز های 16 و 17 سپتامبر چشم دوخته اند.

جیمز گاردینر، تاجر طلا در ام کی اس گروپ با اشاره به کمیته بازار آزاد فدرال رزرو گفت: «به نظر می رسد که قیمت طلا در آستانه نشست هفته بعدی کمیته، نوسان چندانی را شاهد نیست.»
احتمال افزایش نرخ بهره، که موجب افزایش هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازار طلا و بالا رفتن ارزش دلار خواهد شد، از ابتدای امسال بر قیمت طلا سایه افکنده است.

جیمز استیل، تحلیلگر اچ اس بی سی گفت، تصمیم فدرال رزرو مبنی بر عدم افزایش نرخ بهره در ماه سپتامبر ممکن است موجب افزایش قیمت طلا شود.

اقتصاد دان ارشد انک جهانی در مصاحبه با فایننشال تایمز که روز سه شنبه منتشر شد گفت، فدرال رزرو باید تا زمان با ثبات تر شدن اقتصاد جهانی، از افزایش دادن نرخ بهره خودداری کند.
کائوشیک باسو افزود: «اقتصاد جهانی با مشکل مواجه شده، بنابراین اگر آمریکا در میانه این مشکلات به صورت شتاب زده عمل کند، من فکر می کنم این اقدام تاثیر کاملا بدی بر کشورها خواهد داشت.»

به رغم ضعف های اخیر مشاهده شده در بازارهای بورس که ناشی از نگرانی ها از اقتصاد چین بوده، طلا نتوانسته سرمایه گذاران زیادی را به سوی خود جلب کند. این نشان می دهد که فلز زرد منتظر تصمیم گیری فدرال رزرو آمریکا در مورد نرخ بهره است.
نظرات بینندگان