arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۲۵۳۰۲
تاریخ انتشار: ۱۸ : ۱۷ - ۲۰ شهريور ۱۳۹۴

چین به ۱۰۰ هزار خلبان نیاز دارد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
آخرین آمار منتشر شده از سوی سازمان هواپیمایی چین حاکی است که این کشور در دو دهه آینده برای خطوط هوایی داخلی و بین المللی خود دستکم به 100 هزار خلبان و تکنسین هواپیما نیاز خواهد داشت.

به گزارش ایرنا، تازه ترین بررسی ها نشان می دهد که چین بزرگترین و سریعترین بازار رو به رشد خطوط هوایی و هواپیمایی در جهان است و این کشور برای توسعه آن برنامه های بلندمدتی را در دست اجرا دارد.

گزارش های منتشره شده از سوی شرکت هواپیمایی «بویینگ» و تارنمای چینی «یی سی ان» چین حکایت از آن دارد که منطقه آسیا و اقیانوس آرام در سال های آینده یکی از بیشترین تقاضاها را برای خلبان و متخصصان هواپیمایی خواهد داشت.

شرکت بویینگ پیش بینی کرده است که دستکم 40 درصد از نیاز جهانی به خلبان و تکنسین هواپیما در دو دهه آینده متعلق به این منطقه خواهد بود که سهم کشور چین در این بین 106 هزار نفر برآورد شده است.

بخش خدمات پروازی بویینگ هم اعلام کرده است تا سال 2034 میلادی منطقه آسیا و اقیانوس آرام به 226 هزار خلبان و 238 هزار تکنسین هواپیما نیاز خواهد داشت.

افزون بر این تا آن زمان آسیا و اقیانوس آرام باید به 14 هزار و 330 دستگاه هواپیمای جدید دست پیدا کند که ارزش آن بالغ بر دو هزار و 200 میلیارد دلار است.

به این ترتیب در بررسی صورت گرفته، چین با توجه به شمار فزاینده گردشگران و مسافران خطوط هوایی و باز شدن خطوط پروازی به کشورهای مختلف جهان بیشترین نیاز را به خلبان و هواپیمای جدید خواهد داشت.
نظرات بینندگان