arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۲۵۳۱
تاریخ انتشار: ۴۱ : ۱۲ - ۰۹ فروردين ۱۳۹۰

بحران در استقلال و درگیری در پرسپولیس

یک روز تا دربی 70 باقی مانده؛ اما آنچه از شرایط دو تیم پرسپولیس و استقلال بر می آید، نا آرامی دو رقیب دیرینه است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
یک روز تا دربی 70 باقی مانده؛ اما آنچه از شرایط دو تیم پرسپولیس و استقلال بر می آید، نا آرامی دو رقیب دیرینه است.

به گزارش انتخاب به نقل ازز مشرق، این دو تیم روزهای ملتهب و نگران کننده ای را پشت سر می گذارند. شاید به ظاهر همه چیز سر جای خود قرار دارد و مشغول تمرین هستند و علی دایی و پرویز مظلومی درحال آماده کردن یک رویارویی قدرتمندانه مقابل حریف دیرینه؛ اما واقعیت های اطراف آن آنها گواه دیگری دارد.

 

• روزهای ابری قرمزها
پرسپولیس سال 89 را به بدترین شکل ممکن به پایان برد. شکست مقابل ملوان بندر انزلی، آن هم پس از ناکامی های متعدد در بازی های گذشته لیگ و لیگ قهرمانان آسیا، دست به دست هم داد تا هواداران این تیم خشمگین باشند. این خشم به حدی بود که در تمرین روز پنجشنبه هفته گذشته، درحالی که هواداران زیادی در ورزشگاه درفشی فر حضور پیدا کرده بودند، صحنه تمرین به جای روحیه دادن به بازیکنان و تیم در آستانه بازی با استقلال، به بازار درگیری تبدیل شد.
هواداران که حسابی از دست بازیکنان ناراحت بودند، به شکل بازی تیم اعتراض کردند و برای آنها خط و نشان کشیدند که اگر قرار باشد مقابل استقلال هم همین طور باشند، بهتر است قید بازی در پرسپولیس را بزنند. این اعتراض ها باب میل برخی بازیکنان نبود و همین آغازی شد بر درگیری.
به نظر می آید داستان درگیری لیدرها هم در پرسپولیس تمامی ندارد و این قصه سر دراز دارد. آنها برای اینکه جوابی به خشم هواداران داده باشند، روز پنجشنبه با آنها حتی درگیری فیزیکی هم پیدا کردند.
اتفاقات رخ داده در تمرین عصر پنجشنبه سرخپوشان باعث شد تا علی دایی تمرینات این تیم را بدون حضور تماشاگر برگزار کند. به لحاظ منطقی، شاگردان دایی برای دربی 70 چندان آماده فنی و روحی نیستند. در این تیم علاوه بر بودن مشکلات فنی، باید مشکلات روحی و عدم تمرکز را هم اضافه کرد.

 

• آبی ها و دعوای مدیریتی
در نقطه مقابل باید به استقلال و ناآرامی هایش اشاره کرد. هر چند آبی پوشان در آخرین بازی سال خود توانستند با شکست صبا مرحمی بر ناکامی خود در لیگ قهرمانان آسیا بگذارند و تا حدودی بر مشکلاتشان فائق آیند. اما تصمیم کمیته انضباطی باشگاه مبنی بر بازگشت مجتبی جباری به تمرینات، نه تنها باعث قدر افزونی این تیم نشد؛ بلکه اسبابی برای بیشتر به بحران رفتن آنها شد.
در همان تاریخ 28 اسفندی که کمیته انضباطی استقلال رای به جریمه 35 میلیونی جباری و بازگشت او به تمرین داد، علی نظری جویباری، معاون باشگاه اعتراض خود به این رای را به طور شفاهی به مسئولان اعلام کرد. از سوی دیگر، منصور پورحیدری یار دیرینه مظلومی نیز از این تصمیم به شدت ناراحت شد و حتی در مصاحبه ای نیز اعلام کرد با بازگشت جباری به تمرین، سنگ روی سنگ بند نمی شود. او پیش از این بارها در مصاحبه هایش عنوان کرده بود که جباری با مصاحبه خود کار بدی انجام داده است.
این تصمیم عجیب درحالی گرفته شد که علی فتح الله زاده سرپرست استقلال نیز خود تاکید بر برخورد قاطع با این بازیکن داشت. حتی مظلومی نیز در نشست خبری بازی با صبا اعلام کرد، جریمه جباری به جریمه مالی محدود نمی شود.
مسئولان استقلال سعی دارند نشان دهند همه چیز مطلوب است؛ اما رفتارها و نگاه ها در این تیم چیز دیگری می گوید.
استقلال و پرسپولیس در حالی رویارویی 70 خود را پیش رو دارند که به حقیقت نمی توان شرایط دو تیم را ایده آل دانست. هر چند این مسابقه هیچگاه با واقعیت ها و موجودی های کسب شده دو تیم پیش نرفته است.
نظرات بینندگان