arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۲۵۳۱۵
تاریخ انتشار: ۲۰ : ۱۹ - ۲۰ شهريور ۱۳۹۴

اینترفاکس: شکست ضدایرانی ها در آمریکا

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رسانه های روسیه شکست جمهوریخواهان آمریکا در تصویب قطعنامه ای برای رد توافق هسته ای را به عنوان «شکست دشمنان ایران» در سنا بازتاب دادند.

خبرگزاری اینترفاکس امروز (جمعه) در گزارش خود با اشاره به شکست جمهوریخواهان در این رای گیری که با هدف رد برجام در سنای آمریکاانجام شد، نوشت: مخالفان برجام با وجود تبلیغات گسترده ضدایرانی در تلاش های خود برای به تصویب رساندن قطعنامه برای رد توافق هسته ای، در رای گیری پنجشنبه شب شکست خوردند.

در این گزارش آمده است: دمکرات ها در سنا توانستند با 42 رای از 100 رای مانع تصویب قطعنامه رد توافق درباره برنامه هسته ای ایران شوند و جمهوریخواهان در حالی شکست خوردند که دارای اکثریت در سنا هستند.

خبرگزاری روسی افزود: تصویب نشدن قطعنامه رد توافق هسته ای، به اوباما امکان می دهد برجام را بدون هر گونه مانعی در کنگره آمریکا به تصویب برساند.

روزنامه ماسکوفسکی کامسامولتس چاپ مسکو هم امروز در اخبار صفحه نخست خود از ناکامی جمهوریخواهان در تصویب قطعنامه ای برای رد توافق هسته ای در سنای آمریکا خبر داد و نوشت: جمهوریخواهان در رای گیری برای تصویب قطعنامه ای برای رد توافق هسته ای نتوانستند آرای لازم را کسب کنند.

رسانه روسی نوشت: واکنش اوباما به این رویداد قابل پیش بینی بود و وی تصمیم اقلیت دمکرات برای تایید توافق هسته ای را تاریخی خواند. اوباما هشدار داده بود که اگر توافق هسته ای در سنا رد شود، آن را وتو خواهد کرد.

به نوشته ماسکوفسکی کامسامولتس، با وجود این شکست جمهوریخواهان امیدوارند دوباره هفته آینده موضوع رای گیری در باره این قطعنامه را در کنگره آمریکا مطرح کنند.

تارنمای روسی 'بیرژوی لیدر' هم با تحلیل ناکامی جمهوریخواهان در رد توافق هسته ای اشاره کرد و افزود: تندروهای آمریکا با وجود برنامه ریزی و تبلیغات گسترده ضد ایرانی نتوانستند توافق هسته ای را رد کنند.

تارنمای روسی یادآور شد: نمایندگان حزب دمکرات آمریکا در سنا مانع تصویب قطعنامه رد توافق هسته ای ایران شدند.

بیرژی لیدر دفزوده است: جمهوریخواهان با وجود در اختیار داشتن اکثریت کرسی های سنا و به رغم تبلیغات شدید ضدایرانی علیه توافق هسته ای نتوانستند آرای لازم را کسب کنند که شکست آنها را رقم زد.

چندین رسانه دیگر از جمله رادیو 'اخبار روسی' و تارنمای 'بلاکنوت رو' هم در گزارش های خود به برنامه ریزی گسترده جمهوری خواهان علیه ایران و توافق در باره برنامه هسته ای این کشور اشاره کردند و گزارش دادند که با وجود تبلیغات و هزینه های سنگین علیه ایران، اقدامات صورت گرفته نتوانست مانع ناکامی جمهوریخواهان شود.

رسانه های روسی همچنین با توجه به تلاش های گسترده جمهوریخواهان تندرو به رهبری جان بینر رییس مجلس نمایندگان آمریکا و بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی برای رد توافق وین، دامنه این شکست دیپلماتیک را برای دشمنان ایران در آمریکا بسیار گسترده خواندند.
منبع: ایرنا
نظرات بینندگان