arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۲۵۴۲۱
تاریخ انتشار: ۱۱ : ۱۵ - ۲۱ شهريور ۱۳۹۴

ترکیه مقررات منع آمد و رفت در شهر جزیره را لغو کرد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

دولت ترکیه مقررات منع آمد و رفت ۸ روزه ای را که در شهر جزیره برقرار کرده بود، لغو کرده است.

ارتش ترکیه به منظور انجام عملیاتی علیه نیروهای حزب کارگران کردستان (پ ک ک) در این شهر عمدتا کردنشین که در جنوب شرق واقع است، اقدام به برقراری مقررات منع آمد و رفت کرده بود.

ارتش همچنین طی چند روز گذشته به هیچ کس اجازه ورود به این شهر را نداده بود. روز گذشته مردم محلی از کمبود مواد غذایی، دارو و آب خبر می دادند.

در چند روز گذشته صلاح الدین دمیرتاش، رهبر حزب دموکراتیک خلق ها به همراه ۳۰ تن از اعضای پارلمان ترکیه خواستار ورود به این شهر شده بودند
وزارت کشور ترکیه روز پنج شنبه (۱۰ سپتامبر) اعلام کرد که در جریان عملیات ارتش این کشور ۳۰ نیروی حزب کارگران کردستان (پ‌ک‌ک) کشته شده‌اند، اما ساکنان این شهر می‌گویند بیش از ۲۰ نفر از کشته‌شدگان غیرنظامی هستند.

نمایندگان حزب دموکراتیک خلق ها که از حمایت کردها برخوردار هستند گفته‌اند که ۲۱ غیرنظامی از جمله شماری کودک در این عملیات کشته شدند. اما فرماندار محلی گفته است که تنها یک غیرنظامی کشته شده است.

در چند روز گذشته صلاح الدین دمیرتاش، رهبر حزب دموکراتیک خلق ها به همراه ۳۰ تن از اعضای پارلمان ترکیه خواستار ورود به این شهر شده بودند.

شورای اروپا هم ضمن ابراز نگرانی نسبت به محاصره شهر جزیره از ترکیه خواسته بود تا اجازه دهد تا ناظران این نهاد وارد این شهر شوند.

منبع: بی بی سی
نظرات بینندگان