arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۲۵۷۴۵
تاریخ انتشار: ۵۰ : ۱۷ - ۲۳ شهريور ۱۳۹۴

پیگیری‌ها برای یافتن ۳ زائر ایرانی ادامه دارد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

معاون حج، عمره و عتبات سازمان حج و زیارت از ادامه پیگیری‌ها برای یافتن سه زائر مفقود شده ایرانی در مکه خبر داد و گفت: در حال حاضر 56 هزار و 600 زائر ایرانی در عربستان حضور دارند.

حمید محمدی در گفت‌وگو با فارس، در خصوص آخرین اقدامات انجام شده برای یافتن مفقودین حادثه مسجدالحرام گفت: هم اکنون 3 زائر ایرانی مفقود هستند و پیگیری‌ها برای یافتن این سه زائر ادامه دارد.

معاون حج، عمره و عتبات سازمان حج و زیارت ادامه داد: هم اکنون 8 هزار و 150 زائر در مدینه منوره و 48 هزار و 500 زائر ایرانی در مکه مکرمه حضور دارند.

وی افزود: در روز 26 شهریور ماه تمام زائران از مدینه به مکه منتقل می‌شوند و همچنین تمام پرواز‌های اعزام زائران از ایران به عربستان نیز به اتمام می‌رسد و در روز 27 شهریور ماه تمام زائران ایرانی در مکه مکرمه حاضر خواهند بود.

محمدی در خصوص آخرین آمار فوت شده‌های حج تمتع گفت: به غیر از جانباختگان حادثه مسجد الحرام تا کنون 3 زائر ایرانی از دنیا رفته‌اند که به خانواده آنها اطلاع داده شده است.

معاون حج، عمره و عتبات سازمان حج و زیارت در پایان گفت: تا کنون 8 زائر ایرانی بر اثر حادثه سقوط جرثقیل در مسجد الحرام از دنیا رفته‌اند و سه زائر نیز مفقود هستند.

به گزارش خبرگزاری فارس، روز جمعه گذشته بر اثر طوفان شدید در شهر مکه جرثقیل بالابری به درون مسجدالحرام سقوط کرد که بر اثر این حادثه صدها تن از زائران بیت‌الله الحرام کشته و مجروح شدند.
نظرات بینندگان