arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۲۵۷۹۴
تاریخ انتشار: ۴۳ : ۰۸ - ۲۴ شهريور ۱۳۹۴

لغو کنسرت دامان بزرگان را هم گرفت

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

کنسرت‌های شهرام ناظری، رضا صادقی و علی اکبر مرادی لغو شد.

به گزارش ایران، با همه قول و قرارها در مورد پیگیری لغو کنسرت‌ها در شهرهای مختلف، هنوز اخبار ناخوشایندی در این باره به گوش می‌رسد.

روز گذشته سلسله خبرهای جدیدی در مورد لغو سه کنسرت مختلف منتشر شد و جالب آنکه ترجیع بندی که در مورد برگزار نشدن همه آنها اعلام شده، «دلایل نامعلوم» است. مشخص نیست این دلایل همیشه مجهول تا کی قرار است بتازند و جلوی برگزاری کنسرت‌های قانونی را بگیرند.

نخستین خبر در مورد صادر نشدن مجوز کنسرت علی اکبر مرادی، نوازنده پیشکسوت تنبور از سوی اداره اماکن نیروی انتظامی بود. علی‌اکبر مرادی در واکنش به صادر نشدن مجوز از سوی اداره اماکن برای برگزاری کنسرت، گفت: من فقط می‌توانم متأسف باشم؛ پس از گذشت بیش از 30 سال، ما به کدام سمت حرکت می‌کنیم. تمام اهالی هنر آگاهند که من هرگز اهل حاشیه در هنر نبوده‌ام و نیستم. همواره به‌خاطر عشقی که به فرهنگ و هنر سرزمینم داشته و دارم، کوشش کرده‌ام تا کارم را در حد توان درست انجام دهم.

اگر اداره اماکن نیروی انتظامی مسئول و متولی هنر در کشور ماست، پس وزارت ارشاد چه وظیفه‌ای دارد؟

شهرام ناظری هم که قرار بود 27 شهریور ماه در سالن صدرای شهر تبریز روی صحنه برود، کنسرتش بنا به دلایلی نامعلوم برگزار نخواهد شد. این کنسرت قرار بود به مناسبت روز شعر و ادب پارسی و بزرگداشت شهریار در این شهر برگزار شود.

اما لغو کنسرت‌ها تنها به این دو مورد ختم نشد و کنسرت رضا صادقی در شهر کرمان که قرار بود سه روز پیش و در روز ۲۱ شهریور در مجموعه گردشگری پدیده کویر برگزار شود، لغو شد.

رضا صادقی با اعلام خبر لغو کنسرت کرمان، در صفحه شخصی‌اش نوشته است: «متأسفانه به دلایل همیشه مجهول، کنسرت کرمان کنسل شد.» باید منتظر ماند و دید این مسأله تا کجا ادامه پیدا خواهد کرد و این بار مسئولان مرتبط چه پاسخی برای این لغو کنسرت‌ها خواهند داشت.
نظرات بینندگان