arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۲۶۰۳۶
تاریخ انتشار: ۳۱ : ۱۵ - ۲۵ شهريور ۱۳۹۴
بشار اسد:

ایران به سوریه کمک نظامی ارسال می‌کند

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

رئیس جمهور سوریه ضمن تایید همکاری‌های نظامی و فنی با تهران، ادعاهای مربوط به حضور نیروهای ایرانی در کشورش را رد کرده است.

به گزارش پرس تی وی بشار اسد در مصاحبه با رسانه‌های روسیه گفت تعبیر رسانه‌های غربی از پشتیبانی نظامی، حضور یگان‌های ایران در سوریه است، اما «این مساله صحیح نیست. تهران جنگ افزار در اختیار ما قرار می‌دهد.»

رئیس جمهور سوریه ادامه داد: «آنچه طبیعتا در حال وقوع است، تبادل کارشناس‌های نظامی بین سوریه و ایران است و این در حالیست که این تبادل همواره صورت می‎گرفته است. قطعا چنین همکاری دوجانبه‌ای در زمان جنگ بیشتر می‌شود.»

اسد تاکید کرد: «کمک تهران، عامل اصلی در پشتیبانی از قدرت سوریه در این جنگ دشوار و وحشیانه بوده است.»

وی همچنین خواستار اتحاد دولت، نیروهای سیاسی و حتی یگان‌های مسلح معارض دولت برای مبارزه با تروریسم شد.

بشار اسد گفت: «نیروهای سیاسی، دولت یا یگان‌های مسلح غیرقانونی که علیه دولت می‌جنگیدند باید برای مبارزه با تروریسم متحد شوند. این اتفاق در گذشته رخ داد و برخی گروه‌هایی که پیشتر با دولت در جنگ بودند، هم اکنون در کنار ما با تروریسم می‌جنگند.»

وی افزود: «پیشتر گام‌هایی برای تحقق این مساله برداشته شده است ولی امروز می‌خواهم تمامی نیروها را به اتحاد در مبارزه با تروریسم دعوت کنم زیرا مسیر دستیابی به اهداف سیاسی تعیین شده توسط مردم سوریه همین است؛ از طریق گفتگو و فرایند سیاسی.»

سوریه از ماه مارس 2011 صحنه ناآرامی‌های مرگبار است که به کشته شدن بیش از 250 هزار نفر منجر شده است.
نظرات بینندگان