arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۲۶۰۴۶
تاریخ انتشار: ۱۰ : ۱۶ - ۲۵ شهريور ۱۳۹۴
معاون فرهنگی قوه‌قضاییه :

"مردم امروز در اتاق خواب هم امنیت ندارند"

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

معاون فرهنگی قوه‌قضاییه با تأکید بر توسعه روزافزون تکنولوژی و ضرورت توجه به شبکه‌های اجتماعی گفت: انسان امروز حتی در اتاق خواب خود هم امنیت ندارد، و خانواده علی‌رغم این که در یک محیط و اتاق در کنار هم هستند اما از یکدیگر دورند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی معاونت فرهنگی قوه قضاییه، این همایش که با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین هادی صادقی معاون فرهنگی قوه قضاییه آغاز شد، همه معاونین فرهنگی و مالی پشتیبانی دادگستری های سراسر کشور در آن حاضر بودند.

معاون فرهنگی قوه قضاییه به بیان ماموریت و چشم‌اندازهای معاونت فرهنگی قوه قضاییه پرداخت و افزود: فلسفه وجودی معاونت فرهنگی قوه قضاییه ارتقای سلامت و کارآمدی دستگاه قضایی، تحقق امنیت و عدالت قضایی، اعتلای فرهنگ دینی و سازمانی دستگاه قضا و توسعه قانون مداری در جامعه است.

صادقی تحقق سطح بالای اعتماد عمومی به دستگاه قضایی در پرتو سازمانی سالم، کارآمد و بصیر را از جمله اقدامات ضروری در معاونت فرهنگی دانست و افزود: برای نیل به این هدف نخست باید اصلاح فرهنگی، اخلاقی و رفتاری را از خودمان شروع کنیم و سپس از دیگران انتظار داشته باشیم.

وی سلامت دستگاه قضایی به ویژه سلامت اخلاقی و فرهنگی را بسیار مهم برشمرد و افزود: سلامت دستگاه باید در راس فعالیت های مان قرار داشته باشد و به عنوان فعالیت های با اولویت بالا در دستور کار قرار گیرد.

معاون دستگاه قضا با تاکید بر رشد و توسعه روز افزون تکنولوژی به ویژه فضای مجازی توجه به این مساله و شبکه‌های اجتماعی را الزامی دانست و گفت: انسان امروز حتی در اتاق خواب خود هم امنیت ندارد، و خانواده علی‌رغم این که در یک محیط و اتاق در کنار هم هستند اما از یکدیگر دورند که این مساله به شدت بنیان خانواده را تهدید می کند و باید برای آن برنامه ریزی کرد و مخصوصا آموزش را در دستور کار قرار داد.

صادقی به بیان اهمیت و ضرورت شناسایی و تقویت سه سرمایه سازمانی، انسانی و اطلاعاتی پرداخت و گفت: از همه شما معاونین فرهنگی می خواهم در این زمینه با قوت فعالیت کرده و در این راستا به طور جدی اهتمام ورزید.

معاون فرهنگی قوه قضاییه افزود: معتقدیم باید به این سمت در دستگاه قضایی حرکت کنیم که "هر همکار، یک نیروی فرهنگی" باشد، که اگر این شعار محقق شد، موفق شده و به هدف خود رسیده ایم.

صادقی با بیان اینکه همیشه اولین تصویر، مهم‌ترین تصویر در ذهن افراد است، گفت: از سرباز ورودی دادگستری‌ها تا بالاتر و شما مسئولین دادگستری همه باید نیروی فرهنگی و رفتار فرهنگی داشته باشند، چرا که اولین برخورد با مردم از همان ورودی و سرباز شروع می شود و لذا همه همکاران اعم از قاضی و کارمند و اداری و ... باید نیروی و همکار فرهنگی باشند.

وی بر لزوم رفتار صحیح با ارباب رجوع تاکید کرد و افزود: رفتار کریمانه، مؤدبانه و محترمانه با ارباب رجوع باید به طور ویژه مورد توجه قرار گیرد و معاونان فرهنگی باید عملا این مسایل را اجرایی کنند، که البته در این خصوص برنامه‌هایی برای تکریم ارباب رجوع داریم که ان شا الله به زودی اعلام می کنیم.

معاون دستگاه قضا به بیان مشکلات فعلی جامعه پرداخت و افزود: اگر خدای ناکرده مشکلی در دستگاه قضایی وجود داشته باشد و به خاطر کم توجهی ما حقی ضایع شود، همه ما مسئولان شرعا باید جوابگو باشیم و هرکسی که برای جلوگیری از این تضییع حق کاری می توانسته انجام دهد ولی کوتاهی کرده است مسئول آن ظلمی است که به مردم شده است.
نظرات بینندگان