arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۲۶۴۰۲
تاریخ انتشار: ۱۰ : ۱۰ - ۲۸ شهريور ۱۳۹۴

ارسال ۴ جنگنده روسی به سوریه

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

روسیه و آمریکا در حالی گفتگوهای مستقیم خود درباره بحران سوریه آغاز کرده اند که اعزام نیروهای نظامی روسیه به سوریه همچنان ادامه دارد.

به گزارش آسوشیتدپرس، روسیه در حالی وارد گفتگوی مستقیم با آمریکا شده است که چهار جت جنگی به سوریه اعزام کرده است. در همین حال «اشتون کارتر» وزیر دفاع آمریکا در تماس تلفنی با همتای روس خود درباره همکاری های دو طرف در عملیات های نظامی در سوریه بحث و گفتگو کرد.

به گفته کارتر محور گفتگویش با وزیر دفاع روسیه درباره هماهنگی های لازم برای عملیات های نظامی و هوایی علیه داعش و جلوگیری از هر گونه تداخل در این عملیات بوده است.

به گفته پیتر کوک سخنگوی پنتاگون، وزاری دفاع آمریکا و روسیه در این تماس تلفنی درباره مکانیسم های ممکن برای جنگ با داعش به توافق رسیدند. هرچند آمریکا انتقاداتی به روسیه در حمایت از بشار اسد دارد ولی در حال حاضر داعش دشمن مشترک دو کشور محسوب می شود.

آمریکا با پشتیبانی روسیه از اسد مخالف است اما با صحبت‌ در باره تاکتیک ‌های نظامی در بحران سوریه مخالفتی نکرده است. مقامات دولتی آمریکا گفته ‌اند که از مشارکت روسیه در عملیات نظامی علیه داعش در کنار سایر نیروهای ائتلاف استقبال می‌ کنند.

یک سخنگوی کرملین گفته است روسیه تنها در صورتی نیرو به سوریه اعزام می کند که از سوی دمشق نیاز به کمک آنها درخواست شود.

روسیه علاوه بر جنگنده های خود پیش از این ۵۰۰ نیروی نظامی خود را در بندر لاذقیه مستقر کرده بود. مسکو می گوید این افراد برای آموزش و حمایت ارتش سوریه در استفاده از تجهیزات نظامی روس ها به این کشور اعزام شده اند.
منبع: مهر
نظرات بینندگان