arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۲۶۴۱۳
تاریخ انتشار: ۱۰ : ۱۱ - ۲۸ شهريور ۱۳۹۴

وقوع 80 حادثه در بارش‌های شدید پایتخت

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از بروز 80 حادثه ناشی از بارش شدید باران در سطح شهر تهران خبر داد.

سیدجلال ملکی  درباره خسارات به جا مانده از بارش شدید باران در شب گذشته اظهار کرد: در شب گذشته تماس‌های متعددی با سامانه 125 برقرار شده و در مجموع 80 مورد حادثه در سطح پایتخت به ماموران آتش‌نشانی اعلام شد.

وی آب‌گرفتگی ساختمان‌ها و پارکینگ‌ها، گرفتار شدن خودروها در معابر، طغیان رودها را بیشترین حوادث شب گذشته اعلام کرد و گفت: یکی از بیشترین حوادث مربوط به سرریز شدن آب به داخل پارکینگ‌های رمپ‌دار در زیرزمین‌ها بود که آتش‌نشانان در تمامی این عملیات‌ها با استفاده از پمپ‌های تخلیه آب اقدام به تخلیه آب و همین‌طور نجات افراد محبوس کردند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران همچنین با اشاره به دو عملیات گسترده آتش‌نشانان در محدوده قیام‌دشت اظهار کرد: در یکی از این حوادث دو جوان حدودا 22 ساله با آتش‌نشانی تماس و درخواست کمک کرده بودند. این دو جوان در میان حجم زیادی از آب ناشی از طغیان رود گرفتار شده و زیر پایشان در حال خالی شدن بود که آتش‌نشانان با استفاده از تجهیزات موجود این افراد را از مرگ نجات داده و به محلی امن منتقل کردند.

ملکی افزود: پس از نجات این دو نفر، آنان اعلام کرده که سه نفر بودند و همراه دیگرشان را آب با خود برده است که جست‌وجو در این زمینه آغاز شده و همچنان جست‌وجو برای یافتن نفر سوم ادامه دارد.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران حادثه سنگین دیگر آتش‌نشانان را امدادرسانی به 80 خودروی گرفتار در گل و لای در جاده امام رضا اعلام کرد و گفت: آتش‌نشانان با حضور در جاده خاوران مقابل ورودی قیام‌دشت با طغیان رودخانه و ورود آب و گل و لای به سطح جاده روبه‌رو شدند به طوری که جاده مسدود شده و مسیر زیادی را حجم زیادی از آب در بر گرفته بود.

ملکی با بیان اینکه حجم آب به حدی بود که تعداد زیادی از خودروها تا نیمه در زیر گل و لای بوده و ارتفاع آب تا کمر یک فرد بالغ نیز می‌رسید، گفت: عوامل آتش‌نشانی با خودروهای مخصوص این افراد را نجات داده و به محلی امن منتقل کردند. خوشبختانه در این حوادث مورد مصدوم و فوتی نداشتیم و تنها در عملیات‌هایی که آتش‌نشانی در آن حضور داشت، یک مورد مفقودی گزارش شد.
منبع: ایسنا
نظرات بینندگان