arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۲۶۴۵۵
تاریخ انتشار: ۳۳ : ۱۴ - ۲۸ شهريور ۱۳۹۴

شگرد زن جوان در دستبرد به حساب‌های بانکی

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

زن جوان که با شناسایی زنان و دختران پولدار، خود را به جای آنها معرفی کرده و حساب بانکی‌شان را خالی می‌کرد، پس از دستگیری، شگرد عجیب خود را فاش کرد.

به گزارش جام جم، اوایل شهریور امسال زنی با حضور در پلیس فتای استان خراسان رضوی از دستبرد سارقان به حساب بانکی اش خبر داد.

شاکی در اظهاراتش گفت: هنگام برداشت پول از حساب بانکی ام متوجه شدم هیچ پولی در حسابم نیست بنابراین به بانک رفتم و از مدیر بانک خواستم، بررسی کند 24 میلیون تومان پس اندازم چگونه از حسابم خارج شده است.

زمانی که مدیر بانک موضوع را بررسی کرد متوجه شد زنی چند روز پیش با مراجعه به بانک، با نشان دادن کارت ملی، خود را به جای من معرفی و درخواست کارت عابر بانک جدید کرده است. کارمند بانک هم بدون آن که دقت لازم را داشته باشد، کارت بانکی را تحویل زن سارق داده بود.

وی اضافه کرد: باورم نمی شود بی دقتی کارمند بانک باعث شود سارق به این راحتی موجودی حسابم را برداشت کند البته دوربین های مداربسته بانک تصویر سارق را ثبت کرده است. چند روز پیش کارت ملی ام را گم کردم اما موضوع را به کلانتری محل اطلاع داده بودم تا در صورت پیدا شدن کارت ملی به من اطلاع دهند.

ماموران با به دست آوردن تصویر سارق فراری، برای دستگیری وی تحقیقات را آغاز کردند تا این که چند روز بعد به سرنخ هایی دست یافتند که نشان می داد سارق با حضور در یک صرافی با پول های سرقتی طلا و سکه خریده است. با کشف این سرنخ روند رسیدگی به پرونده وارد مرحله جدیدی شد.

در این مرحله ماموران به بازبینی دوربین مداربسته طلافروشی پرداختند که مشخص شد مشتری زن همان سارق تحت تعقیب است. جستجو ها برای دستگیری این سارق ادامه داشت تا این که چند روز پیش ماموران فتا متوجه شدند چهره سارق فراری با یک متهم سابقه دار به نام «مژگان» که سه ماه پیش از زندان آزاد شده ، مطابقت دارد. مخفیگاه این زن سارق به طور نامحسوس زیر نظر گرفته شد تا این که روز شنبه او در یکی از محله های شهر مشهد دستگیر شد.

متهم با انتقال به پلیس فتا بازجویی شد و اظهارات ضد و نقیضی را بیان کرد، اما زمانی که در مواجهه حضوری با کارمند بانک و مرد طلافروش قرار گرفت بناچار سکوت خود را شکست و به سرقت از حساب شاکی اعتراف کرد.

اعتراف زن سارق

سارق زن در اظهاراتش گفت: دو سال پیش به اتهام سرقت های اینترنتی دستگیر و به دو سال زندان محکوم شدم. سه ماه پیش با پایان یافتن محکومیتم از زندان آزاد شدم و در این مدت مردی را فریب دادم و به بهانه این که بزودی با هم ازدواج می کنیم به عناوین مختلف از او پول می گرفتم. با امانت گرفتن خودروی مدل بالای او، در شهر تردد داشتم و به بانک و طلافروشی هم با همان خودرو رفتم تا اعتماد آنها به من جلب شود و راحت تر نقشه ام را عملی کنم. چند روز پیش از این که حساب بانکی این شاکی را خالی کنم به طور اتفاقی کارت ملی او را در یکی از محله های شهر پیدا کردم.

وی اضافه کرد: پس از پرس و جوی فراوان از مردم توانستم اطلاعاتی به دست بیاورم که صاحب کارت ملی فردی پولدار است. با اطلاع از این موضوع جرقه ای در ذهنم زد و تصمیم گرفتم از او سرقت کنم. مطمئن بودم او پول هایش را در یکی از بانک های نزدیک خانه اش نگهداری می کند، به همین دلیل شناسایی بانکی را که در آن حساب داشت آغاز کردم. پس از شناسایی بانک مورد نظر با همراه داشتن همان کارت ملی به بانک رفتم و با معرفی خودم به جای صاحب حساب وانمود کردم کارت بانکی ام شکسته و با ارائه کارت ملی از کارمند بانک خواستم برایم کارت جدیدی صادر کند. برای این که او به ماجرا شک نکند، مبلغ یک میلیون تومان به کارمند بانک دادم و از او خواستم این مبلغ را به حسابم واریز کند که او این کار را انجام داد و با اعلام این که اکنون 25 میلیون تومان در حسابم است، کارت بانکی جدید را به من تحویل داد.

سرقت از دومین مالباخته

زن جوان ادامه داد: دو روز بعد با امانت گرفتن خودروی مرد مورد علاقه ام با ظاهری شیک و آراسته به طلافروشی رفتم و با پول سرقتی طلا و سکه خریدم. یک هفته بعد از این سرقت تصمیم گرفتم با دختران و زنان جوان طرح دوستی بریزم تا با این ترفند دختران پولدار را شناسایی کنم. در جریان ارتباط های اینترنتی متوجه شدم حساب یکی از این افراد پر پول است و او در زمینه خرید و فروش انواع کالا و خدمات اینترنتی فعالیت دارد و افرادی که با او معامله می کنند به طور اینترنتی پول را به حسابش واریز می کنند.

وی اضافه کرد: بنابراین با هک کردن سایت او متوجه شدم وی پول هایی را که به دست می آورد به یک حساب بانکی واریز می کند که سود آن پول به حساب دیگری واریز می شود. بنابراین با دریافت این اطلاعات مشخصات هویتی او را به دست آورده و کارت ملی به نام وی جعل کردم و با معرفی خودم به جای این زن، به بانک مورد نظر رفتم و با ادعای این که دفترچه حسابم را گم کرده ام، درخواست صدور دفترچه حساب بانکی کردم و سود بانکی موجود در حسابش را که حدود هفت میلیون تومان می شد برداشت کردم و متواری شدم. قصد داشتم با همین روش افراد دیگری را به دام بیندازم که دستگیر شدم.

هشدار پلیس

رئیس پلیس فتای استان خراسان رضوی در این باره گفت: برای متهم قرار قانونی صادر شد. تحقیقات تکمیلی از وی برای مشخص شدن دیگر جرایمش ادامه دارد. سرهنگ سید محسن عرفانی با هشدار به بانک ها از مسئولان و کارکنان آنها خواست اگر فردی قصد دریافت کارت بانکی جدید یا دریافت و برداشت حساب بانکی اش را داشت دقت لازم را داشته باشند تا مشخص شود فردی که کارت ملی خود را برای امور بانکی به آنها تحویل می دهد، صاحب حساب است و با مشکوک شدن به فرد مورد نظر موضوع را به پلیس اطلاع دهند. از شهروندان نیز می خواهیم در نگهداری مدارک هویتی خود دقت بیشتری داشته باشند تا این چنین دچار مشکلات و سرقت از موجودی حسابشان نشوند. اگر در فضای مجازی قصد ارتباط اینترنتی با افراد را دارند براحتی به آنها اعتماد نکرده و اطلاعات شخصی و کاری خود را در اختیار آنها قرار ندهند.
نظرات بینندگان