arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۲۶۴۷۸
تاریخ انتشار: ۱۷ : ۱۶ - ۲۸ شهريور ۱۳۹۴

ابتکار: عکس گرفتن با شکار پیگرد قانونی دارد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست درباره تصاویر شکارچیانی همراه با شکار که در فضای مجازی منتشر می‌شود،گفت: در این زمینه موارد بسیاری داشتیم که بازداشت شده و این مسئله پیگیرد قانونی کامل داشته و به دادگاه معرفی می‌شوند.

معصومه ابتکار در حاشیه سفر به استان همدان اظهار داشت: در دوره دولت یازدهم تمام تلاش بر این بوده تا پروژه‌ای که مشمول ارزیابی زیست محیطی است بدون این ارزیابی شروع نشود و تقریبا این اتفاق افتاده است.

وی درباره پروژه‌هایی که در دوره‌های قبلی بدون ارزیابی زیست محیطی آغاز شده است نیز گفت: فرآیندی برای این پروژه‌ها تعریف شده تا در پروژه‌هایی که امکان بازنگری یا اصلاح وجود دارد، انجام شود تا مشکلات را کاهش دهد.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست عنوان کرد: برخی پروژه‌ها نیز بدون ارزیابی زیست محیطی در سال‌های قبل آغاز و اجرا شده است که کار پیش رفته و دیگر نمی‌توان کاری کرد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا تصاویر شکارچیان همراه با شکار که در فضای مجازی منتشر می‌شود، قابلیت پیگیری قانونی دارد، نیز گفت: در این زمینه موارد بسیاری داشتیم که بازداشت شده و این مسئله پیگیرد قانونی کامل داشته و به دادگاه معرفی می‌شوند.

ابتکار درباره اقتصاد کم کربن نیز گفت: سیاست اقتصاد کم کربن را با دستگاه‌های مختلف اجرایی کشور با هدف بهینه‌سازی مصرف انرژی نهایی کرده‌ایم چراکه منابع انرژی بسیار قابل اهمیت هستند.

وی تصریح کرد: استفاده نادرست از این منابع سبب ایجاد آلودگی و گازهای گلخانه‌ای شده که گرمایش زمین را به دنبال دارد.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست بیان کرد: برای اینکه موضوع بهتر مدیریت شود دولت سیاست‌های اقتصاد کم کربن را جمع‌بندی کرده و هفته گذشته کلیات این سیاست‌ها تایید و مقرر شد به عنوان پیوست برنامه ششم توسعه کشور مدنظر قرار گرفته و در سطح کشور اجرایی شود.

ابتکار با تاکید بر اینکه باید تلاش کنیم تا منابع کنونی را درست مصرف کنیم، تصریح کرد: باید از منابع تجدیدپذیر همچون انرژی باد و خورشید بهتر استفاده کرده و از سوی دیگر نیروگاه‌ها را بهینه کنیم.

وی عنوان کرد: الگوی مصرف انرژی در بخش‌های خانگی، صنعتی و خدماتی را باید اصلاح کرده و به شاخص‌ها و استانداردهایی که از نظر زیست محیطی و اقتصادی قابل قبول باشد، برسانیم.
منبع: تسنیم
نظرات بینندگان