arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۲۶۶۳۱
تاریخ انتشار: ۲۷ : ۱۷ - ۲۹ شهريور ۱۳۹۴

دونالد ترامپ: من عاشق مسلمانان هستم!

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

کاندیدای پیشروی ریاست جمهوری حزب جمهوری‌خواه آمریکا مدعی شد که عاشق مسلمانان است و آنها را مردمی بزرگ می‌داند.

به گزارش شبکه سی‌ان‌ان، دونالد ترامپ، کاندیدای پیشروی ریاست جمهوری حزب جمهوریخواه آمریکا در پاسخ به پرسشی از جانب خبرنگار شبکه سی‌ان‌ان در خصوص این که آیا از نظر وی مسلمانان خطری را متوجه آمریکا می‌کنند، گفت: من عاشق مسلمانان هستم. من فکر می‌کنم که آنها مردمی بزرگ هستند.

ترامپ این اظهار نظر را بعد از سخنرانی برای دانش‌آموزان دبیرستانی در ایالت آیووا مطرح کرد.

ترامپ در جریان یک جلسه پرسش و پاسخ با دانش‌آموزان با مناقشه اخیر در کمپین انتخاباتی‌اش مواجه شد. این مناقشه هنگامی به راه افتاد که یکی از حامیان ترامپ در روزهای اخیر باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا را یک مسلمان خواند اما ترامپ از تصحیح سخن او خودداری کرد.

در سخنرانی شنبه شب ترامپ برای دانش‌آموزان دبیرستانی یک دانش‌آموز به او گفت که آمریکایی‌های مسلمان را یک بخش مهم از جامعه کشورش می‌داند. سپس دانش‌آموزان از ترامپ پرسیدند که آیا در نظر دارد یک مسلمان را در کابینه‌اش منصوب کند گفت: حتما. من با این موضوع مشکلی ندارم.

روز پنجشنبه یکی از حامیان ترامپ در سخنرانی او در نیو همپشایر آمریکا عنوان کرد: اوباما یک مسلمان است و آمریکایی نیست اما ترامپ سخن او را اصلاح نکرد. ترامپ در پاسخ به سوال همین فرد که از او پرسید چه طرحی برای "خلاصی پیدا کردن از شر مسلمانان" در آمریکا دارد گفت: ما قرار است مسائل متفاوت مختلفی را مد نظر داشته باشیم. می‌دانید که تعداد زیادی از مردم چنین چیزی می‌گویند و تعداد زیادی نیز می‌گویند اتفاقات بدی در حال افتادن است.

ترامپ از زمان مطرح شدن این مناقشه تلاش کرده تا از پاسخ به انتقادات رسانه‌ای فرار کند اما روز شنبه در پاسخ به انتقادها در توئیتر گفت: آیا من به لحاظ اخلاقی مجبور هستم هر دفعه که کسی چیز بد یا مناقشه برانگیزی درباره رئیس جمهور آمریکا می‌گوید از رئیس جمهور دفاع کنم. من که چنین فکری نمی‌کنم. اگر من این فرد را به چالش می‌کشیدم آن وقت رسانه‌ها مرا به نادیده گرفتن حق آزادی بیان این فرد متهم می‌کردند. این یک وضعیت بدون برد برای من بود.
منبع: ایسنا
نظرات بینندگان