arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۲۶۷۴۳
تاریخ انتشار: ۴۷ : ۱۰ - ۳۰ شهريور ۱۳۹۴

کری: در نیویورک با ظریف دیدار می‌کنم

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

وزیر خارج آمریکا در کنفرانس خبری روز گذشته خود اعلام کرد که در نیویورک با همتای ایرانی خود دیداری خواهد داشت.

جان کری، وزیر خارجه آمریکا در کنفرانس خبری روز گذشته خود با فرانک‌والتر اشتاین‌مایر، همتای آلمانی‌اش اعلام کرد: در نیویورک (در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد) یک دیدار با محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان در مورد موضوع ایران و دیگر چیزها خواهد داشت.

در این کنفرانس خبری کری در پاسخ به پرسش یک از خبرنگاران گفت: «خوب، ما تعدادی نشست در نیویورک خواهیم داشت. من نمی‌توانم درباره تمام آن دیدارها در همین لحظه سخن بگویم. این یکی از مواردی است که امروز (به همراه اشتاین‌مایر) درباره آن بحث و گفتگو کردیم و در مورد برخی قالب‌ها و فرآیندهایی که بایستی پیگیری شوند توافق کردیم».

وزیر خارجه آمریکا در ادامه گفت: «در نیویورک با سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه دیدار خواهم کرد. یک دیدار نیز با وزیر خارجه ظریف در مورد موضوع ایران و دیگر چیزها خواهم داشت. من فکر می‌کنم که هر دوی ما در دفعات مختلف، با تمامی نقش‌آفرینان دیدار خواهیم داشت. بنابراین یک دیدار بسیار به‌موقع در نیویورک است که به همه ما این فرصت عالی را می دهد تا با همکاری یکدیگر بتوانیم راه‌هایی برای حرکت رو به جلو را بیابیم و من خیلی امیدوارم که بتوانیم چنین کاری کنیم».
منبع: تسنیم
نظرات بینندگان