کد خبر: ۲۲۶۹۶
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۰۹ : ۱۴ - ۱۲ فروردين ۱۳۹۰

قذافی با شنیدن خبر کناره گیری وزیرش، لال شد

منابع آگاه خبری از وخامت شرایط جسمانی "معمر قذافی" پس از کناره گیری یکی از اصلی ترین مهره های این رژیم خبر می دهند که اخیرا با سفر به لندن هرگز به لیبی بازنگشت.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
منابع آگاه خبری از وخامت شرایط جسمانی "معمر قذافی" پس از کناره گیری یکی از اصلی ترین مهره های این رژیم خبر می دهند که اخیرا با سفر به لندن هرگز به لیبی بازنگشت.

به گزارش مهر، منابع رسمی در لیبی در گفتگو با الشرق الاوسط اعلام کردند: با وجود کنترل های شدید امنیتی که قذافی پس از آغاز قیام مردمی علیه مقامات نزدیک به خود ایجاد کرده تا از سفر آنها به خارج از کشور و کناره گیری احتمالی شان جلوگیری کند اما به نظر می رسد وی هرگز در این مسئله موفقیتی به دست نیاورد.

منابع نزدیک به قذافی تاکید دارند که وی پس از شنیدن خبر کناره گیری "موسی کوسا" از سمت وزارت خارجه و اعلام پیوستنش به صف مخالفان دچار شوک شدیدی شده تا جایی که قدرت تکلم خود را از دست داده است.

وزیرخارجه لیبی از نزدیک ترین مقامات به قذافی محسوب می شد و از وی به عنوان "شاهد اصلی اقدامات رژیم قذافی" نام برده می شود. موسی کوسا در ماموریتی رسمی از سوی قذافی اخیرا به تونس رفت تا با مقامات غربی در زمینه تحولات اخیر لیبی گفتگو کند.

اما گفته می شود وی پس از به بن بست رسیدن مذاکرات و فهم این مسئله که رژیم قذافی در آستانه سقوط قرار گرفته تصمیم می گیرد در برابر تضمینهای مقامات آمریکایی و انگلیسی قذافی را تنها بگذارد.

منابع آگاه تاکید دارند که قذافی پس از کناره گیری وزیرخارجه اش بسیار تنهاتر از قبل شده است. همچنین رفتار وی در این روزها بسیار تغییر کرده اما با وجود این هیچ نشانه ای از آمادگی وی برای ترک قدرت و یا فرار از لیبی دیده نمی شود.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۶:۵۰ - ۱۳۹۰/۰۱/۱۲
0
0
ای کاش سقط میشد تا این ملت بیچاره از دست دیکتاتور دیوانه راحت میشد.
به امید روزی که هیچ دیکتاتوری در دنیا وجود نداشته باشد چه دیوانه چه کوتوله
نظرات بینندگان