arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۲۶۹۷۰
تاریخ انتشار: ۲۸ : ۱۸ - ۳۱ شهريور ۱۳۹۴

درخواست باخ از روحانی

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

رئیس کمیته ملی المپیک از ارسال نامه رئیس IOC به ریاست جمهوری برای ملاقات و دیدار حضوری با روحانی در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل خبر داد.

کیومرث هاشمی رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان از ارسال نامه رئیس IOC به ریاست جمهوری اسلامی کشورمان و درخواست مبنی بر ملاقات و دیدار حضوری با دکتر روحانی در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل خبرداد.

کیومرث هاشمی رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان ضمن اعلام این خبر افزود: رئیس جمهوری اسلامی ایران پنجشنبه دوم مهرماه به نیویورک سفر می‌کند تا ضمن شرکت و سخنرانی در هفتادمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد، دیدارهایی با روسای جمهور و مقامات سایر کشورها داشته باشد.

هاشمی یادآور شد: در همین خصوص توماس باخ رئیس کمیته بین المللی المپیک (IOC) با ارسال نامه ای از دکتر حسن روحانی درخواست کرد در صورتیکه برنامه فشرده شما این امکان را فراهم می نماید، جلسه ای مشترک همزمان با این رویداد داشته باشیم تا طی آن در خصوص توسعه ورزش ایران در سطح بین المللی و همچنین سایر موضوعات مورد نظر بپردازیم.

وی ادامه داد: باخ که بعنوان رئیس کمیته بین المللی المپیک جایگاه نماینده و ناظر دائم سازمان ملل را در اختیار دارد در این نامه خطاب به دکتر روحانی اعلام کرد که افتخار آن را خواهم داشت که به سخنرانی بسیار مهم شما در مجمع عمومی سازمان ملل گوش فرا دهم.

هاشمی در پایان خاطر نشان کرد: با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید و افزایش تعاملات سازنده در عرصه بین الملل و همچنین به نتیجه رسیدن مذاکرات ۵ + ۱ گفتگوها و رایزنی های کشورها و مقامات مختلف برای دیدار با مقامات بلند پایه کشورمان افزایش یافته که در همین راستا بالاترین مقام ورزش جهان نیز خواستار ملاقات با رئیس جمهوری اسلامی ایران شد.
منبع: فارس
نظرات بینندگان