arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۲۶۹۷۸
تاریخ انتشار: ۵۶ : ۱۸ - ۳۱ شهريور ۱۳۹۴

سرباز افغان 9 همسنگر خود را کشت

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

فرمانده پلیس استان جوزجان در شمال افغانستان اعلام کرد که یک سرباز نفوذی گروه طالبان در ارتش این کشور، شبه نظامیان طالبان را وارد یک پایگاه نظامی کرد و افراد این گروه با ورود به پایگاه، 9 سرباز ارتش را کشتند.

 «فقیرمحمد جوزجانی» روز سه شنبه در یک تماس تلفنی به خبرنگار ایرنا در کابل گفت: این حادثه ساعت 2 و 30 دقیقه شب گذشته به وقت محلی رخ داد و بلافاصله نیروهای کمکی به محل اعزام شدند.

جوزجانی گفت: در این پایگاه 14 سرباز ارتش حضور داشتند که 9 تن از آنان کشته شدند و یک تن نیز به اسارت طالبان درآمد و سه تن دیگر موفق به فرار شدند. سرباز نفوذی طالبان نیز همراه این گروه گریخته است.

وی گفت: شبه نظامیان طالبان و سرباز نفوذی موفق به فرار شده اند و عملیات جستجو برای بازداشت آنان توسط نیروهای امنیتی و ارتش با استفاده از بالگرد ادامه دارد.

افراد نفوذی در دستگاه های رسمی افغانستان یکی از مهمترین دلایل امنیت ناپایدار در این کشور ارزیابی شده است. اغلب مسئولان و شخصیت های بانفوذ این کشور به دولت هشدار داده اند که ستون پنجمی ها و افراد نفوذی در درون دولت را پاکسازی کند.

«عبدالرسول سیاف» یکی از رهبران جهادی افغانستان روز یکشنبه گذشته در آیین سالگرد شهادت برهان الدین ربانی رییس جمهوری پیشین افغانستان گفت که اگر دولت نیروهای نفوذی را از دولت پاکسازی نکند، آنان در آینده مسلحانه در برابر دولت صف آرایی خواهند کرد
منبع: ایرنا
نظرات بینندگان