arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۲۷۱۹۷
تاریخ انتشار: ۱۸ : ۱۳ - ۰۲ مهر ۱۳۹۴

کامرون و اوباما عید قربان را به مسلمانان جهان تبریک گفتند

سران کشورهای آمریکا و انگلیس در پیام‌هایی جداگانه عید قربان را به مسلمانان جهان تبریک گفتند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
باراک اوباما، رییس‌جمهوری آمریکا به همراه همسرش پیامی را به مناسبت عید قربان اعلام و اظهار کرد: همزمان با پایان مراسم حج و آغاز عید قربان بیش از دو میلیون مسلمان از سراسر جهان در مکه حاضر شده و میشل و من برای مسلمانان سراسر جهان که این عید را جشن می‌گیرند، بهترین آرزوها را داریم.

به گزارش ایسنا ‌به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، اوباما در ادامه پیام خود عنوان کرد: این عید درباره فداکاری، صدقه دادن و برابری است. هزاران مسلمان از سراسر جهان به مکه و مدینه سفر می‌کنند و در این سفر تمامی چیزهای با ارزش خود را کنار می‌گذارند و با ساده‌ترین لباس دوشادوش یکدیگر در مقابل خدا می‌ایستند. این تجربه نشان می‌دهد که هیچ فردی ارزشمندتر از دیگری نیست.

رییس‌جمهور آمریکا سپس با اشاره به مسلمانان کشورش عنوان کرد‌: مسلمانان آمریکایی همواره برای کمک کردن به گرسنگان و کسانی که در وطن یا خارج از آن دچار جنگ و درگیری هستند،‌ با سایر نهادهای جامعه همکاری کرده‌اند. اکنون یک بار دیگر در زمانی که نیاز مبرمی به این کمک‌ها وجود دارد انجمن‌های مسلمان آمریکا در بین کسانی هستند که در خط مقدم کمک به قربانیان و پناهجویان حضور دارند.

وی پس از این به تمامی مسلمانان جهان تبریک گفت: امیدوارم که دعای تمامی زیارت‌کنندگان برای دستیابی به صلح اجابت شود. من از جانب خود و خانواده‌ام به تمام کسانی که این عید را جشن می‌گیرند تبریک می‌گویم.

دیوید کامرون، نخست ‌وزیر انگلیس نیز طی پیامی عیدی آرام و شاد را برای مسلمانان سراسر جهان آرزو کرد.

کامرون در پیام خود با یادآوری جنگ در سوریه و عراق از مسلمانان انگلیس که برای جشن گرفتن عید گردهم آمدند خواست تا به یاد کسانی باشند که در این عید در رنج و عذاب هستند.
نظرات بینندگان