arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۲۷۵۷۴
تاریخ انتشار: ۵۱ : ۱۲ - ۰۵ مهر ۱۳۹۴

ممنوعیت خودروهای فولکس واگن در بلژیک و سوئیس

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
پس از ممنوعیت فروش برخی از مدلهای جدید خودروهای گازوئیلی فولکس واگن در سوئیس، کشور بلژیک نیز واردات و فروش این محصولات را ممنوع کرد.

به گزارش یورونیوز، رسوایی دستکاری در سیستم های نرم افزاری خودرو برای نشان دادن سطح آلودگی کمتر از سطح واقعی، برای این شرکت بزرگ خودروسازی اروپایی دردسرساز شده است.

"کریس پیترز" وزیر اقتصاد بلژیک می گوید: «قطعا این مشکل در بلژیک هم وجود دارد. ما معتقدیم که حداکثر ۵۰۰ هزار خودرو با این شرایط در بلژیک فروخته شده اند. شمار دقیق آنها مشخص نیست زیرا مشخص نشده چه تعداد از خودروها دارای این نرم افزارند.»

تخمین زده می شود یازده میلیون خودرو از تولیدات فولکس واگن در سراسر جهان این مشکل را داشته باشند که از این تعداد تنها دو میلیون و هشتصد هزار خودرو در آلمان هستند.

مقامات اتحادیه اروپا می گویند در پی رسوایی تقلب در گروه فولکس واگن، این احتمال وجود دارد که قوانین اروپایی برای کنترل سطح آلودگی خودروها تغییر کرده و سخت تر شود.

مردم اروپا واکنشهای مختلفی به اخبار مربوط به رسوایی فولکس واگن داشته اند.

یک شهروند ایتالیایی می گوید: «فولکس واگن همچنان یک مارک تجاری مهم است. فکر نمی کنم که این رسوایی تاثیر زیادی روی فروش آنها بگذارد.»

شهروند دیگری در رم می گوید: «آلمان به ما چیزهای زیادی آموخته و همچنان به این آموزشها ادامه می دهد. آنها بهترین هستند. بهترین دزدان.»
نظرات بینندگان