arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۲۷۵۹۲
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۳۱ : ۱۴ - ۰۵ مهر ۱۳۹۴

وزیر بهداشت: احتمال انتقال بیماری کرونا از عربستان به ایران وجود دارد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
وزیر بهداشت با اشاره به اینکه در حال حاضر بیماری کرونا در عربستان وجود دارد، از احتمال انتقال این بیماری خبر داد.

قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت در حاشیه مراسم آغاز سال تحصیلی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در خصوص احتمال انتقال بیماری کرونا گفت: مراسم حج هنوز به اتمام نرسیده و تمام بیمارستان ها در آماده باش هستند تا مشکل یا بیماری به داخل کشور منتقل نشود.

وی ادامه داد : مبارزه با ویروس خطرناکی که چند سالی است در عربستان قربانی می گیرد در حال حاضر در دستور کار وزارت بهداشت قرار دارد. دستورات و نکات لازم به همه ی کاروان ها ، هیئت های بهداشتی و در هر یک از هواپیماها که حجاج عزیز را از جده به مقصد ایران منتقل می کنند داده شده است. همچنین در مبادی ورودی و 19 فرودگاه داخل کشور نیروهای وزارت بهداشت و هیئت های بهداشتی در آمادگی کامل به سر می برند تا از ورود این ویروس خطرناک به کشور جلوگیری کنیم.تمام حجاج  آسیب دیده در حادثه منا در بیمارستان‌های عربستان سعودی تحت درمان هستند. این حادثه دیدگان بیشتر مورد توجه قرار دارند به دلیل اینکه احتمال انتقال بیماری در بیمارستان‌های عربستان سعودی بیشتر از جاهای دیگر است.

احتمال انتقال بیماری کرونا از عربستان به ایران
دکتر هاشمی وزیر بهداشت  با اشاره به اینکه در حال حاضر بیماری کرونا در عربستان وجود دارد، از احتمال انتقال این بیماری خبر داد و گفت: البته خوشبختانه تاکنون این ویروس در ایران مشاهده نشده است.

وزیر بهداشت در خصوص وضعیت بیمارستان های کشور و مجروهان حادثه دیده  گفت: وضعیت بیمارستان های ما خوب است و طبق گزارش هایی که به دست بنده رسیده مجروحینی که هستند اکثراَ قابل ترخیص هستند. برخی از این زائران توانستند اعمال خود را انجام بدهند و بنابر این است که مجروحین یا هرچه سریعتر ترخیص شوند یا به بیمارستان های داخل کشور  منتقل شوند.

هاشمی گفت: سازمان حج و زیارت ، هلال احمر ، وزارت راه و شهر سازی و تمام دستگاه های مربوطه در کنار وزارت بهداشت بسیج شده اند تا اینکه هرچه زودتر مصدومان ، مجروحان و جان باختگان حادثه منا به کشور منتقل شوند.

دانشگاه های علوم پزشکی در نقاط مرزی در حالت آماده باش
وزیر بهداشت با بیان اینکه انتقال هرچه سریعتر جانباختگان و مجروحان در دستور کار است، افزود: از سوی دیگر دانشگاه‌های علوم پزشکی که در نقاط مرزی با کشور عراق قرار دارند در مورد فلج اطفال و وبا در حالت آماده باش هستند تا اینکه هیچ مشکل و بیماری  مردم عزیزمان را تهدید نکند.


نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱
حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۴ - ۱۳۹۴/۰۷/۰۵
0
2
از عربستان بعيد نيست
نظرات بینندگان