arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۲۷۷۹۰
تاریخ انتشار: ۵۰ : ۲۱ - ۰۶ مهر ۱۳۹۴

طالبان زنان کارمند را تیرباران کرد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
پس از تشدید نبرد میان نیروهای افغان با شبه‌نظامیان طالبان، آخرین مقام دولتی از شهر قندوز فرار کرد و طالبان به صورت کامل تمام شهر را اشغال کردند.
 
به گزارش فارس، پس از تشدید نبرد میان نیروهای افغان با شبه نظامیان طالبان، آخرین مقام دولتی از شهر قندوز فرار کرد و طالبان به صورت کامل تمام شهر را اشغال کردند.

«محمد قسیم جنگل باغ» فرمانده پلیس ولایت قندوز که با شبه نظامیان طالبان در نبرد بود، اینک میدان جنگ را خالی گذاشت و از این شهر به سمت یکی از فرمانداری های قندوز فرار کرد.

صدها نیروی نظامی افغان که در آخرین دقایق نبرد با طالبان از مقر فرماندهی پلیس می جنگیدند، نیز از شهر فرار کرده اند.

با این حال، شبه نظامیان طالبان دقایقی پیش ساختمان ریاست امنیت ملی این ولایت را نیز اشغال کرده و نیروهایی که قادر به فرار نشده بودند و در این ساختمان حضور داشتند را از بین برده اند.

خبرنگاران محلی که اکنون در ولایت قندوز حضور دارند اعلام کردند: فرودگاه و فرماندهی پلیس تنها مکان های دولتی است که در دست نیروهای امنیتی قرار دارد.

نیروهای امنیتی پس از آنکه در اکثر مناطق شکست خوردند، به مرکز فرماندهی پلیس روی آورده اند و ساختمان این فرماندهی از حدود 2 ساعت به این طرف تحت محاصره شدید طالبان قرار دارد.

این در حالی است که شبه نظامیان طالبان اعلام کرده بودند در تلاش از بین بردن «محمد قسیم جنگل باغ» فرمانده پلیس این ولایت هستند.

با وجود آن که تلاش داشتیم با جنگل باغ تماس داشته باشیم اما از حدود 4 ساعت قبل تاکنون قادر به این کار نشدیم و شماره تماس «سید سرور حسینی» سخنگوی فرماندهی پلیس نیز از ساعت 5:00 تاکنون خاموش است.

در مورد سرنوشت این مقام های امنیتی جزئیاتی در دست نیست، اما گزارش های دیگر می رساند که شبه نظامیان طالبان 2 ساعت پیش چند کارمند زن را تیرباران کردند.

این زنان کارمندان بیمارستان 200 تخت خوابی ولایت قندوز بودند که از ساعت 7:45 صبح امروز به دست نیروهای طالبان اسیر شده بودند.

با این حال، شبه نظامیان طالبان راه های مواصلاتی نیروهای زمینی را نیز بسته اند و نیروهای کمکی قادر به ورود به شهر نیستند.

بر اساس گزارش ها حدود 100 نیروی نظامی که همه نیروهای ویژه هستند ساعتی پیش از بسته شدن راه های مواصلاتی خود را به این ولایت رسانده اند.

جنگ میان نیروهای امنیتی و شبه نظامیان طالبان تنها در ورودی مقر فرماندهی پلیس جریان دارد و در مناطق دیگر به صورت پراکنده صدای شلیک گلوله شنیده می شود.

تمام مغازه های قندوز بسته است و کسی جرأت خروج از منزل خود را نداشته و در صورت خارج شدن از منزل یا به دست شبه نظامیان طالبان کشته شده و یا مجبور به همکاری با این شبه نظامیان می شوند.

منزل مسکونی «عبدالله گارد» که مسئولیت رهبری نیروهای ویژه ولایت قندوز را به عهده داشت نیز ساعتی پیش توسط طالبان تصرف شده اما خبری از سرنوشت خانواده وی در دست نیست و احتمال می رود پیش از این رویداد خانواده وی از شهر فرار کرده باشند.

نظرات بینندگان