arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۲۷۹۲۷
تاریخ انتشار: ۱۷ : ۲۱ - ۰۷ مهر ۱۳۹۴

تعداد کاروان‌های ایرانی که در فاجعه منا کشته و مفقود داشتند

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
سرپرست حجاج ایرانی مدیریت صحیح برای عبور از بحران حادثه دلخراش منا را ضروری خواند و بر لزوم حفظ آرامش در کاروان‌های حجاج ایرانی تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج؛ حجت‌الاسلام والمسلمین قاضی عسکر که در جمع مدیران، معاونین، روحانیون، معین‌ها و پزشکان کاروان‌های ایرانی در مکه مکرمه سخن می‌گفت، با اشاره به اینکه در حادثه منا 53 کاروان ایرانی آسیب دیده‌اند، بر لزوم دلجویی و مراقبت از آسیب‌دیدگان این حادثه تاکید کرد.

نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت با بیان توصیه‌هایی درباره توجه به تکمیل شدن اعمال زائران، بی‌توجهی به شایعات و ثبت دقیق حادثه منا توسط شاهدان عینی گفت: حادثه منا مصیبت بزرگی است که باید با کمک یکدیگر با آرامش از این بحران عبور کنیم.

سرپرست حجاج ایرانی گفت: تمامی دست‌اندرکاران و عوامل ذیربط از زمان وقوع حادثه برای رسیدگی به وضعیت آسیب‌دیدگان در تلاش‌اند. پیگیری‌ها به صورت مستمر ادامه دارد و امید است طرف مقابل با همکاری بیشتر مشکل را حل کند.

وی گفت: در صورتی که طرف سعودی به همکاری نکردن در شناسایی اجساد و انتقال پیکرجان باختگان ادامه دهد، در روزهای آینده شرایط دشوارتر خواهد شد.

نماینده ولی فقیه از حاضران خواست با تلاش مضاعف و با حفظ همدلی، عملیات حج امسال را به پایان برده و کاروان‌های حجاج به کشور بازگردند.

بر اساس این گزارش در ابتدای این دیدار حمید محمدی، معاون امور حج و زیارت سازمان حج و دکتر پیر حسین کولیوند، رئیس بیمارستان مکه از اقدامات صورت گرفته برای آسیب‌دیدگان حادثه منا گزارشی بیان کردند.
نظرات بینندگان