arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۲۸۳۱۶
تاریخ انتشار: ۴۲ : ۲۰ - ۱۲ مهر ۱۳۹۴

قاضی صلواتی، قاضی دادگاه‌های مهم

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 قاضی ابوالقاسم صلواتی یکی از خوش نام‌ترین و با سابقه‌ترین قضات دستگاه قضاست که نامش به عنوان قاضی با شهامت ذکر می‌شود. نام وی این روزها با اعلام برگزاری دادگاه متهم نفتی به صورت علنی به عنوان یک قاضی با شهامت و با تجربه بار دیگر در سرخط رسانه‌ها قرار گرفت.

قاضی صلواتی، قاضی دادگاه‌های مهمبه گزارش خبرنگار حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، تجربه و سابقه و دقت در امر قضاوت سه مولفه ای است که برای یک قاضی لازم و ضروری است. اگر چه همه قضات دستگاه قضا باید این مولفه ها را داشته باشند؛ اما خصیصه تجربه برگ برنده ای است که قضات را در اداره دادگاه و رسیدگی به یک پرونده یاری می‌دهد.

خوشبختانه دستگاه قضا بسیاری از قضات با این مولفه ها را به خود دیده است. با این حال نام برخی از قضات در تاریخ عملکرد دستگاه قضا و رسانه ها به یادگار خواهد ماند.  قاضی ابولقاسم صلواتی یکی از خوش نام ترین و با سابقه ترین قضات دستگاه قضاست که نامش به عنوان قاضی با شهامت و مستقل ذکر می شود.

وی روز گذشته پس از مطالعه کیفرخواست 209 صفحه ای متهم نفتی بر اساس علم و تجربه ای که داشت نحوه برگزاری دادگاه ب.ز را علنی اعلام کرد که این اقدام بااستقبال گسترده نمایندگان مجلس و رسانه ها روبرو شد.

پرونده ب. ز به عنوان تنها پرونده مهم این قاضی مطرح نمی شود بلکه وی رسیدگی به پرونده های مهمی دیگری را در کارنامه خود داشته است و توانسنه است با صدور قاطعانه پرونده های مهم در راستای تحقق عدالت قدم برداشته و سوابق درخشانی را در کارنامه خود  داشته باشد.

قاضی صلواتی، پیش از این پرونده های مهم و پیچیده ای چون پرونده فائزه هاشمی، علی اکبر جوانفکر، ابراهیم یزدی، قاتل شهید مسعود علیمحمدی، زورگیران پارک هنرمندان و تعدادی دیگر را بررسی کرده و احکام قاطعانه صادر کرده است.

وی که ریاست شعبه 15 انقلاب تهران را بر عهده دارد از صبح امروز رسیدگی به پرونده متهم نفتی را آغاز کرده است و به طور  قطع همچون دیگر پرونده هایی که قضاوت آن ها را به عهده داشته این پرونده نیزبا قاطعیت رسیدگی خواهد شد.


نظرات بینندگان