arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۲۸۳۵۰
تاریخ انتشار: ۰۷ : ۱۴ - ۱۱ مهر ۱۳۹۴

نامه لاریجانی به بین‌المجالس برای پیگیری فاجعه منا

رئیس مجلس با بیان اینکه پیکر همه حاجیان جانباخته در فاجعه منا باید با احترام و تکریم به کشور بازگردد، از نامه اخیرش به بین‌المجالس برای پیگیری فاجعه منا خبر داد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز (شنبه) در سخنانی در نشست مشترک خبری با رئیس مجلس کرواسی اظهار داشت: خوشحالیم که رئیس پارلمان کرواسی در راس هیأتی از اعضای پارلمان این کشور و یک هیأت تجاری به ایران آمده است، پس از دیداری که بنده از کشور کرواسی داشتم و همچنین مذاکراتی که اخیرا در نیویورک با رئیس مجلس کرواسی داشتم، آقای« لکو» رئیس مجلس این کشور امروز به تهران آمد.
وی افزود:‌ احساس من این است که زمینه‌های همکاری اقتصادی، فرهنگی و علمی خوبی بین ایران و کرواسی فراهم است، در دیداری که ساعتی قبل با آقای «لکو» داشتم زمینه‌های سرمایه‌گذاری‌های مشترک در ایران و کرواسی را مورد بحث و بررسی قرار دادیم، قلمروهایی که تجار کروات می‌توانند در ایران فعالیت کنند را بررسی کردیم، همچنین قرار شد مذاکرات در اتاق بازرگانی ایران و با وزرای مربوطه کشورمان پیگیری شود.

رئیس مجلس تصریح کرد:‌ همکاری‌های دانشگاهی و علمی مورد علاقه دو طرف بود همچنین گسترش همکاری‌های فرهنگی و هنری زمینه دیگری بود که در دیدار با آقای «لکو» دنبال خواهد شد؛ همکاری‌های پارلمانی بین دو کشور بسیار صمیمانه است و ما از این ظرفیت برای گسترش سایر قلمروها استفاده خواهیم کرد.

لاریجانی با بیان اینکه در دیدار با آقای «لکو» درباره گروه‌های تروریستی موجود در منطقه بحث و تبادل نظر کردیم،‌کرواسی کشور دوست ماست و ما سابقه تاریخی همکاری با کرواسی را داریم لذا امیدوارم سفر هیأت پارلمانی کرواسی به ایران در گسترش و توسعه روابط دو کشور موثر باشد.

رئیس مجلس در بخش دیگری از سخنانش در پاسخ به سؤال خبرنگار شبکه خبر که درباره فاجعه منا بود، گفت: روح جمعی جامعه ایران بسیار متاثر از این فاجعه غمناک است، آقای «لکو»‌در جریان فاجعه منا بود و اظهار لطف داشتند برای تسلیت به خانواده جانباختگان این فاجعه.

رئیس مجلس همچنین خاطرنشان کرد:‌ امروز خرسندیم که پیکر مقدس این عزیزان در حال انتقال به کشور است و امیدواریم پیکر سایر جانباختگان نیز به کشور بازگردد و با احترام و تکریم تشییع شوند، بنده نامه‌ای به بین‌المجالس برای پیگیری فاجعه منا نوشتم و این موضوع در حال پیگیری است، موضوع مهم این است که از این فجایع دردآور دیگر نباید تکرار شود.
نظرات بینندگان