arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۲۸۳۵۴
تاریخ انتشار: ۱۵ : ۱۶ - ۱۱ مهر ۱۳۹۴

دریادار فدوی: منازعه ایران و آمریکا پایان ندارد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
فرمانده نیروی دریایی سپاه با بیان اینکه سرمنشأ هر اقدامی علیه ایران، آمریکا است،گفت:ماهیت دعوای ما با آنها ماهیت حق و باطلی است، بنابراین این منازعه هیچ‌گاه تمامی ندارد.

به گزارش سپاه نیوز، آیین افتتاحیه جشنواره آبی ترین وصال با حضور دریادار پاسدار علی فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه، محمد باقرقالیباف شهردار تهران و جمعی از فرماندهان و مسئولین در محل دریاچه شهدای خلیج فارس برگزار شد.

دریادار فدوی در این مراسم با اشاره به حادثه منا و جان باختن جمعی از حجاج ایرانی و غیر ایرانی در مناسک حج امسال گفت: این فاجعه همه مسلمانان جهان را عزادار کرد و امیدواریم شرّ کسانی که در ظاهر اسم مسلمانی دارند ولی مسلمان نیستند، از سر جهان اسلام کم شود.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره سردار شهید نادر مهدوی و همرزمانش که در سال ۶۶ در رویارویی مستقیم با ناوگان دریایی آمریکا به شهادت رسیدند، گفت: همه ما موظفیم تا یاد و خاطره این عزیزان را زنده نگه داریم.

فرمانده نیروی دریایی سپاه با اشاره به برگزاری نمایشگاه توانمندی های نیروی دریایی سپاه در حاشیه دریاچه شهدای خلیج فارس گفت: این نمایشگاه که در سالهای گذشته در استان‌های هرمزگان و بوشهر برگزار می‌شد، امسال به تهران آمد تا مردم از نزدیک با توانمندی‌های نیروی دریایی سپاه آشنا شوند.

وی در ادامه تصریح کرد: سرمنشأ هر اقدامی که در طی سالیان متمادی علیه انقلاب اسلامی ایران صورت گرفته است، آمریکایی‌ها بودند؛ به دلیل اینکه ماهیت دعوای ما با آنها ماهیت حق و باطلی است، بنابراین این منازعه هیچ‌گاه تمامی ندارد.

دریادار فدوی خاطرنشان کرد: اگر آمریکایی‌ها این توانمندی را در خود احساس می‌کردند که می‌توانند تا فردا صبح، با اقدام نظامی جمهوری اسلامی را از بین ببرند این اقدام را به فرداشب موکول نمی‌کردند اما اینکه دست به چنین کاری نمی‌زنند، به دلیل آن است که توانمندیش را ندارند.

وی تصریح کرد: توانمندی‌های ما در نیروی دریایی نه تنها با زمان جنگ قابل مقایسه نیست بلکه نمی‌توان آن را حتی با وضعیت ۲ سال قبل مقایسه کرد و ما در این ۴ دهه حتی یک روز را هم غافل از ارتقای توانمندی خود نگذرانده‌ایم.

فرمانده نیروی دریایی سپاه تأکید کرد: آمریکایی‌ها تحت هیچ شرایطی نمی‌توانند الزامات نظامی و حتی سیاسی اقدام علیه ما را فراهم کنند.

وی اظهار داشت: آمریکایی‌ها تنها زبان زور و قدرت را می‌فهمند و ما نیز در این جهت دائم به دنبال افزایش توانمندی‌های نظامی هستیم.

فدوی با بیان اینکه هیچ کشوری جرأت توقیف کشتی آمریکا را ندارد، به موضوع توقیف کشتی آمریکایی متعلق به شرکت «مرسک» طی ماه‌های اخیر اشاره کرد و گفت: تنها در ایران است که با حکم دادگاه محلی بندر لنگه یک کشتی آمریکایی توقیف می‌شود و ما وقتی به نیروهایمان گفتیم که اولین کشتی متعلق به این شرکت باید متوقف شود، این اتفاق ساعت ۱۰ صبح همان روز در حالی که ناوگان دریایی ارتش آمریکا و یگان‌های هوایی آنها در منطقه حاضر بودند با توقیف این کشتی آمریکایی رخ داد.

فرمانده نیروی دریایی سپاه در پایان باتأکید بر اینکه ما در یک روند دائمی توانمندیهای خود را ارتقا می دهیم گفت: امروز توان بازدارندگی جمهوری اسلامی ایران به قدری است که دشمن حتی نمی‌تواند فکر درافتادن با ایران را به مخیله خود راه دهد.
نظرات بینندگان