arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۲۸۵۶۰
تاریخ انتشار: ۱۶ : ۱۸ - ۱۲ مهر ۱۳۹۴

فرمانده نیروی هوافضای سپاه: اهداف کاملاً در برد موشکهای ما قرار دارند

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

فرمانده نیروی هوافضای سپاه با اشاره به وجود پایگاههای امریکایی در منطقه گفت: نیازی به افزایش برد موشکها احساس نمی‌کنیم و اهداف کاملا در برد موشکهای ما قرار دارند.

سردار سرتیپ پاسدار امیر علی حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه بمناسبت هفته دفاع مقدس در جمع اساتید و نخبگان دانشگاه علم و صنعت با تسلیت جان باختن جمعی از حجاج کشورمان در فاجعه منا به ملت ایران و خانواده‌های داغدار، رقم خوردن این حادثه را ناشی از بی‌تدبیری و سوء مدیریت سعودی‌ها برشمرد و گفت: در زمانی که حاکمان سعودی تمام تمرکز خود را به یورش ناجوانمردانه و کشتار مردم مسلمان، بی‌دفاع و مظلوم یمن و جاه طلبی و ماجراجویی در منطقه می‌گذارد مسلم است که از مدیریت اجتماع عظیم و وحدت بخش مسلمانان جهان در مناسک حج غافل شده و چنین فجایعی را رقم می‌زند.

حاجی زاده با تأکید بر اینکه در دوران دفاع مقدس با تدبیر حضرت امام(ره) و مقاومت و ایستادگی ملت تهدیدات به فرصت تبدیل شد اظهار داشت: هرچند در آغاز تجاوز رژیم بعث و حامیان جهانی‌اش انقلاب نوپای اسلامی، ایران از توان تجهیزاتی و امکانات زیادی برخوردار نبود، اما به تدریج با شکوفایی استعدادها و خلاقیت‌ها، مدیریت و فرماندهی بومی شکل گرفت؛ به نحوی که در پایان جنگ بیش از 62 تیپ و لشکر زرهی، پیاده، مکانیزه، توپخانه، موشکی و مهندسی داشتیم.

وی با اشاره به نقش مثلث رهبری، مردم و نیروهای مسلح به عنوان ارکان پیروزی در جنگ تحمیلی ، تثبیت انقلاب اسلامی و تبدیل شدن ایران به قدرت منطقه‌ای تصریح کرد: امروز هم در صحنه جنگ اقتصادی به مانند گذشته تدبیر رهبری ،ایستادگی ملت و نیز تلاشهای جاری دولت ،تحریمها فرصت ارزشمندی را برای پیشرفت ،شکوفایی و رشد در عرصه ی اقتصاد فراهم کرده است.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه با بیان اینکه صنایع غیر نظامی کشور پیچیده تر از صنایع دفاعی نیست اظهار داشت: همانطور که در صنایع نظامی و شکل گیری قدرت دفاعی کشور توانستیم با تکیه بر قابلیت ها و توانمندی‌های بومی و دانش فرزندان انقلابی کشورمان در حوزه های مختلفی همچون سامانه‌های راداری، موشک، هواپیمای بدون سرنشین و عرصه‌های دریایی به خودکفایی برسیم، در عرصه‌های دیگر صنعت نیز با اراده و باور خلاقیت‌های موجود در کشور می‌توانیم به توفیقات ارزنده‌ای دست یابیم.

وی افزود: امروز موشکهای زمین به زمین از ایده تا محصول کاملا ایرانی هستند، انواع سامانه‌های ارتباطی و بی‌سیم‌های ما در داخل کشور ساخته شده و نیاز به خرید سامانه‌های راداری از خارج کشور نداریم.

حاجی زاده با رد برخی ادعاها پیرامون اعمال محدودیت در حوزه موشکی تصریح کرد: ما هیچ محدودیتی در حوزه موشکی برای خود قائل نیستیم و برنامه‌های آمادگی و رزمایشهای موشکی سپاه براساس تقویم سالیانه و بدون وقفه انجام می‌شود، اما تنها بخشی از آنها به اقتضای شرایط رسانه‌ای می‌شود.

وی هدف از طرح موضوع بازرسی از مراکز نظامی را "نفوذ" و دستیابی به اطلاعات در حوزه‌های راهبردی از جمله موشکی عنوان و تصریح کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران زیر بار زیاده خواهی های دشمنان نخواهد رفت همانگونه که در گذشته نیز اعلام شد به هیچ وجه اجازه بازرسی از مراکز نظامی را نخواهد داد.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه با اشاره به توانمندیهای حوزه راداری نیز گفت: پس از ابلاغ مأموریت حوزه پدافندی به نیروی هوافضای سپاه که از سال 1382 ابلاغ شد، در حوزه تولید رادار در بخش کشف و شناسایی با تکیه بر توان و دانش بومی علاوه بر تأمین نیازهای داخلی قابلیت صدور محصولات را نیز داریم؛ همچنین در حوزه موشکهای پدافندی توانسته‌ایم در بخش تحقیقات به سامانه‌هایی دست یابیم که به لحاظ فن آوری در سطح مطلوبی قرار دارد که به عنوان نمونه آن سامانه موشکی سوم خرداد است.

حاجی زاده درخصوص سامانه پدافندی 300s نیز گفت: امروز سپاه نیازی به این سامانه و امثال آن را ندارد و مسئله خرید 300s نیز مربوط به گذشته و برادران ارتش است که توسط وزارت دفاع در فرایند تعیین تکلیف قرار دارد.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به شرایط منطقه و اوضاع یمن گفت: برغم کشتار وحشیانه مسلمانان بی‌دفاع یمن توسط حکام سعودی، بدون شک پیروز قطعی این تقابل نابرابر مردم یمن خواهند بود.

حاجی زاده با اشاره به اوضاع سوریه نیز اظهار داشت: با وجود فرافکنی‌ها و عملیات روانی و رسانه‌ای دشمن، انتخاب مجدد بشار اسد نشان از پایگاه مردمی مطلوب وی دارد و بیانگر این واقعیت است که مردم سوریه پشتیبان دولت مشروع و قانونی خود هستند.

وی با اشاره به حمایت جمهوری اسلامی ایران از مقاومت مردمی سوریه گفت: سوریه همواره به عنوان یکی از محورهای مقاومت در کنار جمهوری اسلامی ایران بوده و هزینه‌هایی را که امروز می‌پردازد به دلیل پایبندی به اصول و رد زیاده‌خواهی‌ها و خواسته‌های نامشروع نظام سلطه و استکبار جهانی است.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه با تأکید بر اینکه نیازی به حضور نظامی ایران در عراق و سوریه نیست تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران با کمکهای مستشاری و انتقال دانش و تجربیات استعدادهای بالقوه آنها را به فعل می‌رساند.

وی در واکنش به تهدیدات لفظی مقامات امریکایی مبنی بر قرار داشتن گزینه نظامی بر روی میز با اشاره به وجود پایگاههای امریکایی در منطقه گفت: امریکا هیچ گاه نمی تواند جنگی را بر علیه ما آغاز کند و در صورت بروز هرگونه اشتباه، با الطاف الهی به طور قطع پیروز این میدان ما هستیم؛ ما سی سال تمام نقاط ضعف و قوت آنها را شناسایی و برای آن برنامه ریزی کرده‌ایم.

حاجی زاده به راه انداختن جنگهای نیابتی را اقدام امریکایی ها در راستای بی ثبات سازی در منطقه عنوان و تصریح کرد: این راهبرد که با استفاده از تروریستهای تکفیری در منطقه دنبال می‌شود هرچند در برخی کشورهای اسلامی مشکلاتی را ایجاد کرده است اما در واقع نشان از پایین آمدن ظرفیت امریکا برای جنگ مستقیم دارد.

وی با تأکید بر اینکه تهدیدات دشمنان را در هر سطحی جدی می‌گیریم و حواسمان کاملا جمع است اظهار داشت: بخشی از تهدیدات امریکایی ها برای خشنودی صهیونیستها بوده، بخشی نیز مصرف داخلی دارد، اما آنچه مهم است اینکه آنها از توانمندی و قدرت بازدارندگی ما آگاه و به آن اذعان دارند؛ نیازی به افزایش برد موشکها احساس نمی‌کنیم و اهداف کاملا در برد موشکهای ما قرار دارند.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه "نفوذ" را راهبرد امروز دشمن برای تأثیرگذاری در عرصه داخلی به ویژه در موضوع وحدت و یکپارچگی ملی و اقتدار دفاعی کشور دانست و با اشاره به دغدغه‌های مقام معظم رهبری گفت: مخاطب اصلی رهبری معظم در این زمینه خواص جامعه از جمله شما اساتید عزیز دانشگاهها است. برغم بروز ناامنی‌های گسترده و پیرامونی در جغرافیای اطراف کشور تلاش دشمن برای تأثیرگذاری در امنیت پایدار داخلی، عقیم مانده است.

وی با تأکید بر اینکه امنیت کشور، از متوسط جهانی بالاتر است تصریح کرد: امروز با یاری خداوند، تدبیر و هوشمندی رهبری معظم و هوشیاری ملت ایران و آمادگی نیروهای مسلح و جامعه اطلاعاتی کشور بحمدالله در حوزه امنیتی دغدغه‌ای نداریم اما در حوزه‌های فرهنگی و سیاسی بایستی ظرفیت‌های ملی از جمله دولت ،شخصیت‌ها و گروههای مرجع مانند دانشگاهیان آمادگی‌های خود برای جلوگیری از نفوذ دشمن را افزایش داده و همه به این مهم بیاندیشیم که این کشور به مثابه یک کشتی، مرکب همه ایرانیان است و همه باید همت کنیم که آسیبی در این حوزه به مملکت وارد نشود.

منبع: ایسنا
نظرات بینندگان