arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۲۸۵۸
تاریخ انتشار: ۴۱ : ۱۱ - ۱۵ فروردين ۱۳۹۰

پژاک مسئولیت ترورهای مریوان را بر عهده گرفت

گروهک تروریستی پژاک (حزب حیات آزاد کردستان) با انتشار اطلاعیه ای مسئولیت ترورهای چند روز اخیر در شهرستان مریوان را به عهده گرفت.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
گروهک تروریستی پژاک (حزب حیات آزاد کردستان) با انتشار اطلاعیه ای مسئولیت ترورهای چند روز اخیر در شهرستان مریوان را به عهده گرفت.

به گزارش شبکه ایران، در نتیجه حمله تروریستی پژاک به یک پاسگاه مرزی در مریوان در بامداد روز شنبه، یک پرسنل کادر و سه سرباز وظیفه کشته و دو سرباز وظیفه دیگر نیز زخمی شدند.

گروهک پژاک این حمله تروریستی را پاسخ به اعدام یکی از اعضای خود عنوان کرده است.

در بخشی از اطلاعیه پژاک آمده است: در جریان این عملیات پایگاه رژیم کاملا منهدم گشته و ۴ قبضه اسلحه به دست نیروهای گریلا افتاده است.

به گفته فرمانداری شهرستان مریوان این عملیات تروریستی ساعت ۲ بامداد روز ۱۳ فروردین ماه صورت گرفت که طی آن افراد مسلح به پاسگاه مرزی واقع در روستای سیاناو نزدیکی روستای کانی کبود حمله کردند.

از ابتدای فرودین ماه چهار اقدام تروریستی در کردستان روی داده است که طی آن ۶ نفر از پرسنل نیروی انتظامی و مرزبانی کردستان شهید و نزدیک به ۱۰ نفر دیگر زخمی شده اند.
پیشتر و در اسفند ماه سال گذشته هم، چهار کارمند اداره محیط زیست سنندج به ضرب گلوله افراد ناشناس کشته شدند.

قبل از آن نیز پژاک در ۱ اسفند ماه سال گذشته مسولیت ترور چهار پرسنل نیروی انتظامی در سنندج که آنها را «نیروهای کماندو» خوانده بود به عهده گرفت.
نظرات بینندگان