arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۲۸۷۰۰
تاریخ انتشار: ۳۹ : ۱۴ - ۱۳ مهر ۱۳۹۴

گروگانگیری خشن برای اخراج مستأجر

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 
پسر صاحبخانه برای اینکه مستأجرشان زودتر خانه را تخلیه کند، ۲ آدم‌ربای خشن را اجیر کرد. گروگان‌ها یک مادر و دختر ۳ ساله بودند که ۴ ساعت در یک خانه قدیمی زندانی شدند.

به گزارش ایسنا، ماجرا از این قرار بود که ظهر 23 شهریور‌ماه زنی جوان به همراه دختر 3 ساله‌اش برای خرید به خیابانی در شرق پایتخت رفت. لحظاتی بعد وقتی این مادر و دختر وارد کوچه خلوتی شدند 2 مرد قوی‌هیکل به سمتشان رفتند. یکی از آنها چاقویی زیر گلوی زن جوان گذاشت و دیگری با تهدید دختر 3 ساله او را ربود.
 
کمی آن طرف‌تر یک خودروی پژو پارک شده بود که کودک‌ربا به سمت خودرو رفت و دختربچه را به زور سوار ماشین کرد. مادر او در مقابل چشمان وحشت‌زده دخترش شروع کرد به داد و فریاد و کمک خواستن از مردم که در همین حین مرد مسلح تهدید کرد که اگر سکوت نکند او را خواهد کشت. او به زور و تهدید، زن جوان را هم سوار خودروی پژو کرد و به همراه راننده که منتظرشان ایستاده بود گریختند. اما انگیزه آنها از گروگان‌گرفتن این مادر و دختر چه بود؟
 
4 ساعت بعد زن جوان در حالی‌که آثار ضرب و شتم روی صورتش وجود داشت به اداره پلیس رفت تا پرده از راز شوم آدم‌ربایان خشن بردارد. او حتی از ناحیه پا نیز هدف ضربه چاقو قرار گرفته و مجروح شده بود که در توضیح ماجرا گفت: 3 مرد گروگانگیر وقتی من و دخترم را با زور و تهدید چاقو سوار ماشین کردند، التماسشان کردم که دخترم را رها کنند اما آنها مرتب فحاشی می‌کردند و کتکم می‌زدند. دخترم به‌شدت وحشت کرده بود و مرتب گریه می‌کرد. آنها در یکی از خیابان‌های همان حوالی ایستادند و وقتی راننده برگشت و به آدم‌ربایان گفت که من و دخترم را به داخل خانه ببرند، او را شناختم. راننده کسی جز پسر صاحبخانه‌ام نبود که همان لحظه متوجه شدم که او طراح نقشه آدم‌ربایی است.
 
این زن در ادامه گفت: 2 آدم‌ربای خشن با تهدید، من و دخترم را به داخل خانه بردند و لحظاتی بعد هم پسر صاحبخانه به آنجا آمد. او تهدید کرد که هرچه زودتر خانه‌اش را تخلیه کنم. تا پیش از این او و پدرش از من خواسته بودند تا آپارتمانشان را تخلیه کنم و من هم به‌دنبال خانه‌ای مناسب بودم.
 
این مادر و دختر 4 ساعت در آنجا زندانی بودند و پس از آن پسر صاحبخانه با تهدید آنها را رها کرده بود. او شاید تصورش را هم نمی‌کرد که پس از رهایی مستأجرش، او به اداره پلیس برود و شکایت کند. زن جوان در ادامه می‌گوید: در آن 4 ساعت پسر صاحبخانه و همدستانش به زور مرا مورد آزار و اذیت قرار دادند. آنها حتی تهدیدم کردند که اگر به‌زودی خانه را تخلیه نکنم هم خودم و هم دخترم را به قتل می‌رسانند. آدم‌ربایان پیش از رهایی ما برای اینکه مرا بترسانند با چاقو ضربه‌ای به پاهایم زدند که مجروح شدم. در حالی‌که گریه می‌کردم به من گفتند که اگر پای پلیس را به میان بکشم جان خودم و دخترم در خطر است. با این حال تصمیم به شکایت گرفتم چون امنیت جانی ندارم.
 
دستگیری متهم در خواب
 
تیمی از مأموران اداره یازدهم پلیس آگاهی با دستور قاضی سعید احمدبیگی بازپرس دادسرای جنایی پایتخت تحقیقات خود را در این پرونده آغاز کردند. در نخستین گام، پاتوق‌های احتمالی طراح نقشه گروگانگیری را که کسی جز پسر صاحبخانه شاکی نبود، زیر نظر گرفتند تا اینکه وی سحرگاه دیروز در بستر خواب دستگیر شد.
 
او روز گذشته برای انجام تحقیقات به دادسرا منتقل شد و اتهام آدم‌ربایی را انکار کرد. وی مدعی شد که مادر و کودک را سوار ماشین خود کرده و از مادر خواسته تا هرچه زودتر خانه‌شان را تخلیه کند.
 
او درحالی این ادعا را مطرح کرده که چند شاهد در محل دیده‌اند که 3 نفر با زور و تهدید چاقو مادر و دختر را ربوده و سوار خودرو کرده بودند.
 
بر اساس این گزارش، هم‌اکنون پسر جوان با قرار قانونی در اختیار مأموران اداره یازدهم پلیس آگاهی پایتخت قرار گرفته است و تحقیقات برای شناسایی 2 آدم‌ربای خشن اجیرشده ادامه دارد تا ابعاد پنهان ماجرا آشکار شود.
نظرات بینندگان