arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۲۸۸۶۹
تعداد نظرات: ۷ نظر
تاریخ انتشار: ۵۱ : ۱۶ - ۱۴ مهر ۱۳۹۴

نظرسنجی پیامکی 90، سود برنامه یا مخابرات؟ آیا عادل فردوسی پور راست می گوید؟

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :  عادل فردوسی پور امشب در برنامه تأکید داشت که چرا عده ای سود جو از فوت دردناک هادی نوروزی کیسه هایشان را پر کردند و بلیت فروشی کردند و برای پارکینگ استادیوم پول گرفتند. اما درباره مسابقه پیامکی خود حقیقت را گفت اما حقیقت را "کامل" نگفت!

فردوسی پور تأکید بسیاری بر بی هزینه بودن نظرسنجی پیامکی برنامه اش دارد. البته راست می گوید. شما بر خلاف سرویس های دیگر که به بهانه های حمایت از تیم ملی فوتبال و تیم ملی والیبال درآمد هنگفت کسب می کنند و قبل از مسابقات به شدت روی مغز مخاطب راه می روند و جوایز عجیب و غریبی از همان محل پول مردم در پیامک ها می دهند، در نظرسنجی برنامه 90 هزینه ای جز هزینه پیامکی استاندارد اپراتور ها پرداخت نمی کنید و این گفته و ادعا کاملا درست است اما این وسط ابهامی وجود دارد!

فرمول کنونی درآمدزایی برنامه 90 را می توانید با تماس با واحد تبلیغاتی سازمان صداوسیما یا خود برنامه بدست آورید.

فرمول به طور کلی این چنین است: اگر برای برنامه 90 تا حدود 2 میلیون پیامک از سمت مخاطبان ارسال شود، اسپانسر برای هر پیامک باید مبلغی حدود 20 تومان بپردازد. یعنی اگر در یک برنامه یک میلیون و نهصدهزار پیامک از مخاطبان ارسال شود، اسپانسر موظف است به برنامه 90، 38 میلیون تومان پرداخت کند. البته هزینه پیامک پاسخ برای شما نیز بر عهده اسپانسر است.
در صورتی که پیامک ها بیش از این مقدار شود، اضافی آن حدود 10 تومان برای هر پیامک برای اسپانسر هزینه در پی خواهد داشت.

البته شیوه های درآمد زایی به صورت غیرمستقیم از اسپانسر شیوه بسیار هوشمندانه و عاقلانه ایست و هیچ ایرادی به آن وارد نیست. و همان طور که ما در طرفداری با فروش بنرهای تبلیغاتی هزینه های سنگین اداره سایت را تأمین می کنیم برنامه 90 که با زحمات بسیار تهیه می شود هزینه های بسیاری دارد که باید تأمین کند. اما تضادی اینجا دیده می شود بین ارسال یک عدد برای احترام به یک متوفی و کسب درآمد از آن احترام های پیامکی!

صحبت از آن شد که بهتر است به احترام هادی نوروزی، پول های گرفته شده در استادیوم آزادی به مراکز خیریه پرداخت شود. امشب 3 میلیون پیامک به برنامه 90 داده شد، اسپانسر برنامه امشب با احتساب 20 تومان برای 2 میلیون پیامک اول و 10 میلیون برای 1 میلیون پیامک مابقی چیزی در حدود 50 میلیون تومان به واحد تجاری سازمان صداوسیما یا برنامه 90 پرداخت کرده است تا امشب در پاسخ پیامک ها میهمان گوشی های تلفن همراه شما باشد. البته اعداد با نرخ امروز اسپانسری این برنامه احتمالا تفاوت دارد و مورد تأیید صد در صدی طرفداری نیست اما حدود آن در همین ارقام خواهد بود.

پس شما با هر پیامک، 10-20 تومان مستقیماً تقدیم مخابرات می کنید،  10-20 تومان را هم از طریق اسپانسر تقدیم برنامه 90 می کنید.

در نتیجه شایسته است برنامه 90 نیز این حداقل بخشی از  چند ده میلیون تومانی که بیش از حالت معمول بابت احترام مردم به هادی نوروزی دریافت کرده است را همانند توقعی که از مسئولین استادیوم آزادی دارد به نهاد های خیریه پرداخت کند و مخاطبان خود  را نیز آگاه کند.

عادل فردوسی پور مشغول مطالعه  آکادمیک در حوزه علوم مرتبط با رسانه است. در رسانه نیاز نیست شما دروغ بگویید، کافیست شما حقیقت را کامل نگویید یا توالی صحبت ها را درست رعایت کنید. تکنیک های رسانه با عنوان MMT یا Media Manipulation technics برای کسب اطلاعات بیشتر در اینترنت قابل جست و جو و مطالعه است.

به عنوان قانون عمومی، به هر آنچه، هر کسی هر چند محبوب یا منفور با هر سابقه ای از هر رسانه ای  به شما می گوید شک کنید. حتی همین مقاله و حتی همین سایت ما، طرفداری!
 
میزان
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۷
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۳
نادر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۵ - ۱۳۹۴/۰۷/۱۴
4
51
من واقعا نمیدونم فرستادن 24 به برنامه ، غیر از مخابرات به سود کی و کیا میتونست باشه

روحت شاد کاپیتان
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۸ - ۱۳۹۴/۰۷/۱۴
5
35
هر وقت جای خانواده نوروزی باشید اون وقت میفهمید فایده همدردی های میلیونی چیه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۸ - ۱۳۹۴/۰۷/۱۴
1
8
در هرحال فردوسی بور میباید یک موضوعی را به نظر سنجی میگذاشت تا اسبانسر از آن بهرمند شود .این هفته این در آمد به احترام نوروزی عاید اسبانسر شد .
پاسخ ها
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۵۴ - ۱۳۹۴/۰۷/۱۵
معلومه اصلا نخوندی و نظر دادی چون صراحتا نوشته که اسپانسر به ازای هر پیامک باید مبلغی بپردازه نه اینکه سود میبره.
رزمنده بی ادعا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۲ - ۱۳۹۴/۰۷/۱۴
1
3
اصلا" مهم نیست که این پول یک ت.مان باشد و یا صد هزار مهم آن بود که ما به احترام نوروزی عزیز پیام دادیم همین.
ناشناس
|
Romania
|
۰۰:۵۱ - ۱۳۹۴/۰۷/۱۵
8
2
هرگز به این برنامه پیامک نمیدم و نخواهم داد
User
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۲۹ - ۱۳۹۴/۰۷/۱۵
0
3
من مطمئنم که عادل راست می گه؛ هرچند توی اصل قضیه فرقی نمی کنه.
نظرات بینندگان