arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۲۸۸۷۹
تاریخ انتشار: ۳۱ : ۱۸ - ۱۴ مهر ۱۳۹۴

روحانی: نهادینه شدن فرهنگ شهادت، بزرگترین قدرت بازدارنده در برابر متجاوزان خواهد بود

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
حجت‌الاسلام حسن روحانی روز سه‌شنبه در این جلسه با تأکید بر اینکه «اگر تجربه دفاع مقدس هم نبود، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت برای حفظ انقلاب و کشور ضروری بود»، گفت: نهادینه شدن روحیه ایثار و شهادت به عنوان بخشی مهم در فرهنگ عمومی و از جمله در ساختار نظام آموزشی، کشور را در برابر انواع توطئه‌ها بیمه خواهد کرد.

رییس جمهور افزود: اگر آحاد جامعه به خاطر آرمانها و اهداف جمعی از حقوق و منافع فردی بگذرند و برای فداکاری آماده باشند، این بزرگترین قدرت بازدارنده در برابر متجاوزان خواهد بود.

روحانی با بیان این که «دفاع مقدس درسی ماندگار برای تاریخ ایران اسلامی است که یکپارچگی ملت و روحیه ایثار ملت ما را آسیب ناپذیر می‌کند»، گفت: خانواده معظم شهدا و ایثارگران صحنه‌های ماندگاری در تاریخ آفریدند و روحیه ایثار و شهادت آنها باید به فرهنگ عمومی در طول نسل‌ها تبدیل شود.

در این جلسه همچنین بندهایی از آیین نامه پیشنهادی شورای عالی ترویج و توسعه فرهنگ جهاد، ایثار و شهادت به تصویب رسید و مقرر گردید این شورا هر شش ماه یکبار و با حضور دو سوم اعضا تشکیل شود.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران، رییس سازمان صدا و سیما، رییس سازمان تبلیغات اسلامی، رییس مرکز رسیدگی به امور مساجد، رییس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه، رییس ستاد کل نیروهای مسلح، رییس حفظ و نشر آثار دفاع مقدس، شش نفر از وزرا و یک نفر از مجتهدین حوزه علمیه قم و دو نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی ، از جمله اعضای شورای عالی ترویج و توسعه فرهنگ جهاد، ایثار و شهادت هستند.

لازم به ذکر است در ماده 63 قانون خدمات ایثارگران بر لزوم تشکیل شورای عالی ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت به ریاست رییس جمهوری تأکید شده است.
نظرات بینندگان