arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۲۹۰۰۲
تاریخ انتشار: ۲۵ : ۱۵ - ۱۵ مهر ۱۳۹۴

مذاکره ایران خودرو با بنز

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 مدیرعامل ایران خودرو دیزل از مذاکرات جدید با بنز برای تولید محصولات جدید خبر داد و گفت: تمرکز کار با چینی‌ها ناشی از شرایط تحریم بود. ما در گذشته با بنز و هیوندایی کار کرده بودیم که هم کیفیت و هم خدمات پس از فروش برای آنها خیلی مهم بود.

به گزارش ایسنا، همایش نمایندگان فروش و خدمات پس از فروش ایران خودرو دیزل برگزار شد. رزازی - مدیرعامل ایران خودرو دیزل - در سخنانی ضمن تاکید بر نقش خدمات در موفقیت محصول و شرکت، افزود: در دور تازه همکاری با بنز، ارزیابی و بررسی آمادگی شبکه خدمات پس از فروش یکی از پیش شرط های مهم است.

او ادامه داد: شرکای تجاری سنتی ما همه به دلیل تحریم ها با ما قطه رابطه کرده بودند و قطعه نمی دادند؛ اما امروز شرایط عوض شده و روابط در حال بهبود است. چینی ها هم در این چند سال تجربه کسب کرده و بهتر شده اند و انتظار می رود رضایت مشتریان را بیش از پیش تامین کنند.

رزازی، ایران خودرو دیزل را بزرگ ترین سازنده خودروهای تجاری منطقه دانست که پتانسیل مهندسی و ظرفیت تولید قابل توجه دارد.

مدیرعامل ایران خودرو دیزل از کامیونت جدید شش تن آرنا خبر داد که طراحی شده و در حال آزمون است و به زودی به بازار عرضه می شود.

وی افزود: در مذاکرات جدید با بنز قرار شده موتور جدید سری 900 که از توان واستاندارد بالاتر برخوردار است روی آرنا نصب و در شرکت ایدم هم به تولید برسد. این موتور در مینی بوس آرین نیز جایگزین موتور کامینز خواهد شد.

رزازی ادامه داد: قراردادهای جدید با بنز تا یک ماه دیگر به امضا می رسد و گفت: کشنده اکتروس که از موتور قوی تر برخوردار است، جای اکسور را خواهد گرفت که در آینده از مدار تولید خارج می شود.

مدیرعامل ایران خودرو دیزل از طراحی مینی بوس هفت متری دو در جدید با ظرفیت بیشتر خبر داد و گفت: اتوبوس شهری 12 متری و 18 متری نیز طراحی و نمونه سازی شده و در مرحله آزمون است.

وی افزود: بر اساس برنامه دولت، تولید 17 هزار دستگاه اتوبوس گازسوز در دست اجرا و قرار است موتور جدید بنز سری 936 که پایه گاز سوز هست، روی این اتوبوس ها نصب شود. دو نمونه از این موتور دریافت شده و در حال نصب آزمایشی است که تا دو ماه آینده آزمون خواهد شد.

رزازی اتوبوس جدید بین شهری با شاسی بنز و گیربکس زد اف و طراحی داخلی و خارجی مدرن را از دیگر محصولات جدید ایران خودرو دیزل ذکر کرد که به زودی نمونه سازی و تست می شود.

مدیرعامل ایران خودرو دیزل از شروع صادرات به ساحل عاج و عراق در سال جاری خبر داد و گفت: به زودی محصولاتمان را به سوریه و عمان نیز صادر خواهیم کرد.

وی جایگزینی قطعات برای کامیون واگن هود را از دیگر برنامه های جدید ذکر کرد و گفت: این کامیون با موتور 457 و استاندارد یورو4 تولید و پروژه هایی برای ارتقای بدنه و تزیینات آن اجرا می شود. این محصول سال گذشته 10 درصد ارتقای کیفیت داشته که باید سرعت آن افزایش یابد.

رزازی استفاده از برندهای چینی فوتون و یوتونگ، اروپائی مرسدس بنز و برند ملی را راهبرد ایران خودرو دیزل برای سبد محصول عنوان کرد و گفت: با توجه به تامین صورت گرفته توزیع قطعات یدکی در نیمه دوم سال بیشتر می‌شود. در برنامه جدید این شرکت، پیش از عرضه هر محصول، شبکه خدماتی آن ایجاد می شود و ایران خودرو دیزل این را تعهد می دهد.

مدیرعامل ایران خودرو دیزل از رفع برخی محدودیتهای بانکی با کمک وزارت صنعت ، معدن و تجارت خبر داد که هنوز ادامه دارد و با انجام آن وضعیت کسب و کار شرکت و شرکت گواه بهبود می یابد.

صفایی - عضو هیات مدیره گواه - هم در این همایش نمایندگان را جزو خانواده ایران خودرو دیزل دانست و گفت: در استاندارد جهانی هر مشتری راضی 10 مشتری جدید برای شرکت جذب می کند.

وی تامین به موقع قطعات یدکی، تماس با مشتری 48 ساعت بعد از تحویل خودرو، کیفیت خدمات و تماس در مورد وضعیت تحویل را از جمله شاخص های ماندگاری مشتری دانست و افزود: اجرت فروش نمایندگی های گواه از اول سال گذشته 57 درصد تعیین شده و در بهار امسال نیز 17 درصد به این عدد اضافه شده است.

درادامه‌ی همایش پارسی نژاد - مدیر فروش ایران خودرو دیزل - از رشد فروش نمایندگی ها نسبت به دفتر مرکزی در سال گذشته خبر داد و گفت: ایران خودرو دیزل با برنامه زمان بندی تصدی گری فروش را به کل به نمایندگی ها می دهد.

وی برگزاری جلسات هم اندیشی به صورت هفتگی با نمایندگان فروش و خدمات پس از فروش را از اقدامات شرکت در جهت بهبود فروش و خدمات ذکر کرد و گفت: حق العمل نمایندگان امسال از نیم به یک درصد و خودروهای امانی در سال جاری 200 درصد افزایش یافته است.

پارسی نژاد از تعریف و اجرای 15 پروژه ارتقای کیفیت محصولات سخن گفت و افزود: 412 نفر ساعت در سال 93 آموزش تخصصی به شبکه داده شده است.

مدیر فروش ایران خودرو دیزل افزایش نرخ جریمه تاخیر و استقرار امکانات برای تسهیل واریز وجوه مشتریان و توسعه آموزش کارگاهی را از دیگر اقدامات برای بهبود شبکه فروش و خدمات ایران خودرو دیزل ذکر کرد و افزود: فروش اینترنتی نیز در فاز آزمایشی است و با دست یابی به شاخص های لازم استقرار می یابد.

در ادامه همایش جلیلی محب - مدیر تضمین کیفیت ایران خودرو دیزل - نیز در سخنانی ظرفیت تولید ایران خودرو دیزل را 25 هزار دستگاه کامیون، 5500 دستگاه اتوبوس و 6500 دستگاه مینی بوس، ون و پیکاپ ذکر کرد.

وی افزود: ایران خودرو دیزل با وسعت 760 هزار متر مربع و پنج هزار نفر شاغل، هفت شرکت را تحت پوشش دارد که در آن شرکت ها نیز پنج هزار نفر شاغل هستند.

جلیلی پشتیبانی فنی و مهندسی شبکه، همکاری در تامین بودجه خدمات، نظارت بر نحوه هزینه شدن، دفترچه های گارانتی، سرویس و راهنمای مشتریان و تدوین و ابلاغ ایین نامه ها را از برنامه های کیفیتی برای بهبود شبکه گواه عنوان کرد.

فرجی - رییس انجمن صنفی نمایندگان - نیز به نمایندگی از اعضا موارد قابل بهبود را مطرح کرد.

در پایان این همایش، نمایندگان سوالات خود را مطرح کردند و مسوولان ایران خودرو دیزل و شرکت گواه به آن پاسخ دادند.
برچسب ها: ایران خودرو ، بنز
نظرات بینندگان