arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۲۹۰۰۳
تاریخ انتشار: ۲۶ : ۱۵ - ۱۵ مهر ۱۳۹۴

جدیدترین جنگنده روسی + عکس

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
ویکتور بوندروف، فرمانده کل نیروی هوایی روسیه اعلام کرد هواپیمای جنگنده پیشرفته ت ـ 50،هواپیمای جدید چند منظوره نسل پنجم روسی در سال 2017 به نیروهای مسلح کشور تحویل داده می شود.
 
 به نقل از اسپوتنیک، فرمانده کل نیروی هوایی روسیه ضمن اعلام این مطلب افزود قرار است آزمایشات این جنگنده که مشخصات عالی آن را ثابت می کنند، در سال 2016 پایان یابد.

جدیدترین جنگنده روسی (+عکس)

سرهنگ بازنشسته ویکتور بارانتس، کارشناس نظامی نیز در مصاحبه با خبرگزاری "اسپوتنیک" می گوید جنگنده جدید روسی "ت ـ 50" دارای تعداد زیاد از مشخصات منحصربفرد است و بهترین قابلیت های دیگر هواپیما های جنگنده روسیه در این هواپیما جمع آوری شده اند.
 
 این کارشناس روسی می گوید:"دانشمندان، طراحان، مهندسان و مخترعان ما از تمام فناوری های نوین در مجتمع نظامی صنعتی در "ت ـ 50" استفاده کرده اند. تمام امکانات در این هواپیما از جمله موتورها، تسلیحات، اویونیک، سیستم دفاعی و برد پرواز آن منحصربفرد هستند".

ویکتور بارانتس معتقد است "ت ـ 50" با توجه به مشخصات خود از جنگنده های آمریکایی F-22 Raptor که کمبود های زیادی از جمله در رابطه با جنس بدنه در آنها وجود دارد، برتر است.

قابلیت بالای مانوردهی جنگنده جدید روسی "ت ـ 50" باعث برتری آن درآسمان می شود. ت ـ 50 حامل موشک های هوا به هوا و هوا به زمین در جایگاه های داخلی خود است.
نظرات بینندگان