arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۲۹۰۳۴
تاریخ انتشار: ۵۹ : ۱۶ - ۱۵ مهر ۱۳۹۴

پاسخ مولاوردی به انتقادات پیرامون موضوع تغییر یک قانون

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده به انتقادات مراجع تقلید درباره موضوع تغییر قانون خروج زنان از کشور پاسخ داد.

  شهیندخت مولاوردی در نشست خبری به مناسبت روز خانواده در پاسخ به سوال خبرنگار ی مبنی بر اظهارنظر وی نسبت به اصلاح قانون اجازه شوهر برای زن برای خروج از کشور اظهار داشت: این صحبت بعد از ممانعت همسر یکی از بازیکنان تیم فوتسال بانوان برای شرکت در مسابقات مالزی بود که با حدود یک هزار و 40 ایمیل و 11 هزار امضا در یک نامه خطاب به معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری نسبت به آن اعتراض شده بود که چرا بانویی که به این مرحله رسیده است به علت ممانعت نتواند تیم را همراهی کند.

وی ادامه داد: در آنجا بود که من اشاره کردم با توجه به فاصله از زمان تصویب قانون گذرنامه درسال 52 و تغییر و تحول نقش زنان و خانواده و حضور آنها در عرصه‌های علمی و بین المللی می‌توانیم با بررسی قوانین تبصره‌هایی قائل شویم کما اینکه مقامات سیاسی زن برای خروج از کشور اجازه نمی‌خواهند یا ممانعت همسر برای رفتن زوجه به حج واجب با اجازه دادستان می‌تواند انجام شود.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده تصریح کرد: ما در آن زمان گفتیم بررسی‌هایی انجام دهیم که وقتی یک خانم ورزشکار و یا مثلا عضو هیئت علمی دانشگاه قصد خروج از کشور را دارد برای آن تبصره قائل شویم که به صورت خدمت با مأموریت باشد.

مولاوردی افزود: ما بحث اصلاح قانون را مطرح کردیم نه تغییر آن را چرا که بین این دو تفاوت است و برداشت ایجاد شد که منظور ما بحث خروج تمام زنان و به صورت عمومی است.

وی همچنین گفت: این موضوع مورد اعتراض مراجع عظام نیز بود که ما متنی را برای پاسخگویی آماده کرده‌ایم. ما در تعامل با مراجع هستیم و مباحث را با هم اندیشی حوزه پیش می‌بریم.
منبع: تسنیم
نظرات بینندگان