arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۲۹۰۳۷
تاریخ انتشار: ۰۶ : ۱۷ - ۱۵ مهر ۱۳۹۴

بازتاب سخنان رهبر معظم انقلاب در رسانه های خارجی

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
خبرگزاری رویترز ضمن بازتاب بیانات امروز حضرت آیت‌الله خامنه ای گزارش داد: رهبری ایران هرگونه مذاکره بیشتر با آمریکا را ممنوع دانست.
رهبری ایران روز چهارشنبه (امروز) در حالیکه کمتر از سه ماه از حصول توافق هسته‌ای میان ایران و گروه 1+5 می گذرد گفت که مذاکره با آمریکا ممنوع است .

به گزارش رویترز، آیت الله خامنه ای تاکنون به طور علنی توافق هسته‌ای را تائید نکرده است ، هر چند که این توافق یک پیروزی سیاسی برای حسن روحانی، رئیس جمهور ایران و باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا محسوب می‌شود.

رهبری ایران در سخنانش در حضور فرماندهان و کارکنان نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت که مذاکره با آمریکا نه تنها منفعتی ندارد،‌ بلکه ضررهای بیشماری به همراه دارد.

وی افزود:‌ مذاکرات با آمریکا دروازه های نفوذ اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و امنیتی را برای این کشور باز می‌کند. آن‌ها حتی در دوران مذاکرات هسته‌ای نیز تلاش کردند به امنیت ملی مان هر جایی که فرصتی داشتند آسیب بزنند.

ایران و گروه 1+5 در ماه ژوئیه به یک توافق جامع دست یافتند که لغو تحریم های بین‌المللی ایران در ازای محدودیت برنامه هسته‌ای این کشور را در پی دارد.

روزنامه ایندیپندنت و اورشلیم پست نیز بیانات مقام معظم رهبری را منتشر کردند.

حضرت آیت الله خامنه ای امروز در دیدار با فرماندهان و کارکنان نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران با تأکید بر اینکه ایران هیچ مخالفتی با اصل مذاکره با کشورها، اعم از اروپایی و غیراروپایی ندارد، خاطرنشان کردند: اما در مورد آمریکا موضوع متفاوت است زیرا آنها تعریفی که از مذاکره با جمهوری اسلامی ایران کرده اند، به معنای نفوذ و باز کردن راه برای تحمیل است.

ایشان با اشاره به همراهی و همکاری آمریکا و جریان صهیونیستیِ ضد بشریت، تأکید کردند: مذاکره با آمریکا به معنای باز کردن مسیر برای نفوذ در عرصه های اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و امنیتی کشور است.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به مذاکرات اخیر هسته ای گفتند: در این مذاکرات، طرف مقابل، تلاش داشت، از هر فرصتی برای نفوذ استفاده کند و حرکتی بر خلاف منافع ملی کشور انجام دهد، البته مذاکره کنندگان ایرانی، حواسشان جمع بود، اما بالاخره آمریکایی‌ها در جاهایی فرصت پیدا کردند.

حضرت آیت الله خامنه ای گفتند: مذاکره با آمریکا ممنوع است، زیرا این مذاکره نه تنها هیچ نفعی ندارد، بلکه ضررهای بیشماری نیز دارد.

رهبر معظم انقلاب گفتند: شرایط کنونی از لحاظ فعالیت‌ها و تلاشهای دشمنان جمهوری اسلامی که ما بر آنها احاطه اطلاعاتی نیز داریم، مقطع مهمی است زیرا آنها به دنبال تغییر محاسبات مسئولان و تغییر افکار مردم درخصوص مسائل انقلابی، دینی و مصالح ملی کشور هستند.
نظرات بینندگان